וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרו שיפורים ללקוחות המבקשים לפרוע פרעון מוקדם של משכנתאות

עתי"ם

27.5.2002 / 17:25

החל מנובמבר, לקוח שיבקש לפרוע המשכנתא בפרעון מוקדם ישלם עשירית אחוז קנס מהסכום הנפרע, במקום קנס של אחוז הקבוע כיום

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום פה אחד את הצעותיו של בנק ישראל לשלב שיפורים בפקודת הבנקאות עבור לקוחות המבקשים לפרוע פרעון מוקדם של משכנתאות. השיפורים ייכנסו לתוקף בראשית נובמבר 2002.

השיפור המרכזי שהתקבל בוועדה הוא כי בעת הודעה מוקדמת, יידרש ללקוח לפחות פרק זמן של 10 ימים להודיע על רצונו לפרוע את המשכנתא. אם יפרע את המשכנתא בתוך 10 ימים, ישלם עשירית אחוז קנס מהסכום הנפרע. כלומר, אם לאדם יש משכנתא בשיעור של 100 אלף שקל יוטל עליו קנס זעום בשיעור של 100 שקל בלבד.

קודם לכן, על פי הצו הקיים, נדרש פרק זמן של לפחות 45 יום כדי להודיע על רצון לפרעון מוקדם של משכנתא. מי שפרע בתוך 45 יום את המשכנתא נדרש לשלם 1% מהסכום כקנס. כלומר, למי שהיתה משכנתא בשיעור של 100 אלף שקל נדרש לשלם קנס בסך אלף שקל.

שיפור נוסף - והפעם לטובת הבנקים - שהתקבל בוועדה נוגע לתקרה של פרק הזמן המיועד לפרעון. על פי ההחלטה בוועדה, יעמוד פרק הזמן בו יוכל הלקוח לפרוע את המשכנתא בפרעון מוקדם על תקופה שלא תהיה ארוכה מ-30 יום. בעבר יכול היה הלקוח לפרוע המשכנתא בתוך 90 יום.

שיפור נוסף לגבי דף ההסבר מטעם הבנקים ללקוחות: הדף יינתן מעתה גם בעת מתן ההלוואה וגם בעת ביצוע הפרעון המוקדם. בעבר ניתן הדף רק בעת הפרעון המוקדם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully