וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף סגר בירידה של 0.2% בתום יום מסחר תנודתי

אמיר טייג

28.5.2002 / 17:11

בזק עלתה ב-0.8% לקראת פרסום הדו"חות הערב; כור הוסיפה 1.6% בעקבות צמצום הפסדיה ברבעון הראשון; בנק המזרחי הוסיף 2.8% במחזור גבוה

למרות התעצמות גל הפיגועים והעלאת הריבית אתמול בשיעור של 1%, הפגין השוק בתל אביב עוצמה ורשם עליות עד 14:00. מאז חזרו המדדים לרשום ירידות קלות של עד 0.4% במעו"ף ו-0.2% בת"א 100. לקראת תום יום המסחר חזרו המדדים לנוע בסביבות האפס. הקירבה לפקיעת האופציות המעו"ף, ביום חמישי הקרוב, היא הגורם העיקרי למסחר התנודתי היום.

המעו"ף נקבע בתום המסחר על רמה של 386.9 נקודות - עלייה של 0.23%, ת"א 100 נסגר בירידה של 0.07% והתל-טק, שרשם עליות לאורך כל יום המסחר, סגר בעלייה של 1.67%. העלאת הריבית אתמול לא היתה בעלת השפעה רבה על מהלך המסחר היום, דבר המעיד על הטמעתה במחירים עוד לפני מועד ההודעה. מחזור המסחר הסתכם ב-259 מיליון שקל, מחזור גבוה יחסית לתקופה האחרונה.

השקל פוחת היום בשיעור של 1.3% והיציג נקבע על לרמת שיא של 4.944 שקלים - עלייה חדה יחסית המרמזת כי העלאת הריבית אינה בולמת את הפיחות בשקל.

יוסי מעלם, הכלכלן הראשי של חברת ההשקעות אופק, אמר אתמול כי להערכתו רמת הגירעון של מדינת ישראל אינה צפויה לרדת מתחת ל-5% בשנת 2002, ולפיכך הורדת דירוג האשראי של ישראל היא בלתי נמנעת. עוד אמר מעלם כי להערכתו ריבית בנק ישראל צפויה לעלות עד סוף השנה עד לרמה של 6.5%, כלומר צפויה העלאה הדרגתית של 0.9% בריבית בחצי השנה הקרובה.

מניית בנק המזרחי עלתה היום ב-2.8% במחזור חריג של 32 מיליון שקל - השני בגובהו בבורסה. המניה מרכזת הבוקר פעילות חריגה על רקע סיום תקופת החסימה של חלק מהמניות שעובדי הבנק רכשו במהלך ההנפקה של הבנק ב-1998. בסך הכל השתחררו היום מהחסימה כ-6.3 מיליון מניות ששוויין כ-70 מיליון שקל, המהוות כ-3% מהון מניות הבנק. המחזור החריג תוך עלייה מרמז כי קיים רוכש גדול למניות הבנק.

מניית בזק עלתה היום ב-0.8% במחזור של 27 מיליון שקל. בזק צפויה לפרסם הלילה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון, שצפויות להיות משופרות. היום דיווחה החברה הבת בזק בינלאומי על מעבר לרווח של 24.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002, וזאת לאחר 11 רבעונים רצופים של הפסדים. נזכיר כי אתמול דיווחה YES על שיפור בתוצאות וירידה חדה בהפסדים.

מניית כי"ל עלתה ב-1.8% במחזור של כ-4.3 מיליון שקל. החברה פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון הפותח של 2002 והפתיעה את הפעילים עם גידול ברווח של 10% ל-94 מיליון שקל. החברה לישראל, החברה האם של כי"ל, צפויה לפרסם היום, לאחר תום המסחר, את דו"חותיה לרבעון הראשון. על פי פרסומים ראשוניים, צפויה החברה לדווח על הפסד של 50 מיליון שקל. את הרבעון המקביל סיימה החברה בהפסד של 16 מיליון שקל. מניית החברה עלתה היום ב-1.7%.

כור פירסמה את דו"חותיה הבוקר לפני תחילת המסחר. החברה רשמה הפסד של 105 מיליון דולר ברבעון הראשון - ירידה של כ-50% בהפסדים לעומת הרבעון המקביל. במהלך היומיים האחרונים ירדה המניה בכ-4%. הירידות היו על רקע הודעה מוקדמת של החברה כי הרווחים ברבעון הראשון יושפעו מהעברת הפרשי התרגום בגין דו"חות תדיראן מסעיף ההון העצמי שלה לסעיף העודפים. ללא השפעת הפרשים אלו הפסדי כור צומצמו בלא פחות מ-90%. כור סגרה בעלייה של 1.6%.

מניית פורמולה סיימה את המסחר אתמול בעלייה של 7% תוך מחזור של 2 מיליון שקל. המניה עלתה בעקבות הידיעה ב-TheMarker לפיה בעלי השליטה ביסקל, רפי פלד ואריה גבעוני, מתכוונים לרכוש את השליטה בחברה אמריקאית ובאמצעותה להגיע לשליטה של למעלה מ-50% בפורמולה, יחד עם יו"ר ומנכ"ל פורמולה, דן גולדשטיין. פורמולה הוסיפה היום 3.1%.

פורמולה צפויה לגייס 70 מיליון שקל באג"ח ביום חמישי. כל חבילת אג"ח תכלול גם אופציות עם התחייבות לרכישתן ביום המסחר הראשון בשווי של 2.5 שקלים לאופציה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully