וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי: 3% מהון מניות הבנק שבידי העובדים משתחררים היום מחסימה

ליאור כגן

28.5.2002 / 10:13

מדובר בחלק השני של חבילת המניות שרכשו העובדים בהנפקה ב-1998 ששוויה היום כ-70 מיליון שקל

מכירת מניות בנק המזרחי על ידי עובדי הבנק גורמת בשעה זו לעניין רב במניית הבנק. מזרחי מרכזת את מחזור המסחר הגבוה בבורסה, ועולה בכ-0.5%. המדובר במניות שרכשו עובדי הבנק בשנת 1998, במסגרת הנפקה שביצע הבנק לעובדים, שחלק מהן היו חסומות עד היום.

העובדים רכשו בהנפקה 19.9 מיליון מניות של הבנק, שלפי התנאים ניתנות למכירה בשלושה תאריכים שונים על פני תקופה של שלוש שנים. החלק הראשון השתחרר במאי 2001, החלק השלישי ישתחרר במאי 2003, והחלק השני משתחרר היום, והוא זה שגורם לירידה במניה.

היום משתחררות כ-6.3 מיליון מניות בשווי של כ-70 מיליון שקל, המהוות כ-3% מהון המניות של הבנק. העובדים רכשו את המניות במחיר של כ-6.5 שקלים, לעומת מחיר של 10.66 שקלים בה פתחה המניה את המסחר היום. אולם, יש לציין כי הרווח של העובדים אינו בגובה ההפרש (כ-65%), שכן רובם לקחו הלוואות צמודות לצורך רכישת המניות.

להערכת אנליסטים, מניית המזרחי תסבול ממכירות גדולות של עובדי הבנק שילחצו על מחיר המניה מטה. הערכות אלו מתבססות על נסיון השנה שעברה, ולפיו העובדים נוטים למכור את המניות בסיום החסימה.

בפני עובדי הבנק עומדת דילמה קשה, שכן מחיר מניית הבנק, כמו שאר מניות הבנקים, ירד משמעותית בתקופה האחרונה. בנק המזרחי יפרסם ביום חמישי את דו"חותיו הכספיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully