וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התפוצצה ישיבת ועדת החינוך שדנה בשידורי הפורנו בכבלים ובלוויין

רוני קורן-דינר

28.5.2002 / 15:35

בוועדה היו אמורים להחליט האם להגביל את השידורים או להורידם כליל; ח"כ אורלב: "מיקי איתן השתולל"; ח"כ איתן: "אורלב הבין שלא יהיה לו רוב ונעל את הדיון"

בוועדת החינוך של הכנסת הסתיים לפני שעה קלה הדיון בעניין שידורי הסקס בחברות הכבלים והלוויין, ללא הצבעה. ח"כ זבולון אורלב, יו"ר הוועדה, טוען כי ח"כ איתן "השתולל" במשך כל הדיון ודרש לקיים את ההצבעה בטרם נשמעו דעותיהם של כל המוזמנים, ולכן הוא נאלץ לנעול את הישיבה. ח"כ איתן מסר בתגובה כי ח"כ אורלב דרש לחכות עם ההצבעה לחברי כנסת ששהו באותה עת מחוץ לחדר, וכאשר נוכח לדעת כי לא יהיה לו רוב בהצבעה, החליט לסיים את הדיון. ההצבעה נדחתה למועד בלתי ידוע.

בוועדה היו אמורים לדון בשתי הצעות בנושא, האחת של ח"כ מיכאל איתן, והשנייה של חה"כ זבולון אורלב ויגאל ביבי. ההצעה של ח"כ איתן גורסת כי יש לאשר שידור סרטי סקס על בסיס תשלום לפי צפייה (Pey Per View), כחלק מחבילת הסרטים בתשלום שמציעות היום חברות הכבלים והלוויין, בכפוף לקידוד מתאים שיחסום את הצפייה בפני ילדים או מנויים שאינם מעוניינים לקבל את השירות.

ההצעה של חה"כ אורלב וביבי גורסת כי יש להטיל איסור גורף על השידורים הפורנוגרפיים. הצעה זו זוכה לתמיכה בקרב חברי כנסת דתיים יחד עם חברי כנסת ממר"צ וארגוני נשים. האחרונים טוענים כי ראוי לחסום את חופש הביטוי לטובת אי שיתוף פעולה עם גורמים המנצלים נשים ו/או מציגים אותן בצורה משפילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully