וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגמה שלילית על רקע נתוני מקרו מאכזבים

שירלי יום-טוב

28.5.2002 / 17:15

אמדוקס מוסיפה 2% על רקע הטמעת מערכותיה בחברה רוסית

המשקיעים בוול סטריט שבו היום לזירת המסחר לאחר חופשת סוף השבוע הארוכה שכללה את יום הזיכרון שחל אתמול. עם חזרתם קיבלו לידיהם נתונים מקרו כלכליים מאכזבים שמספקים בשעה זו קריאת כיוון שלילית לשווקים. המדדים המובילים פתחו היום את המסחר לאחר שבוע עגום של ירידות. הנאסד"ק איבד בשבוע שעבר 4.6% ומדד הדאו ג'ונס ירד ב-2.4%. בשעה זו נמשכת המגמה השלילית, ומדד הנאסד"ק מאבד 0.7%. מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.6% גם כן.

בזירת המקרו התפרסמו זה עתה נתוני מדד בטחון הצרכנים לחודש מאי, שהראו קריאה של 109.8 נקודות -מעט פחות מתחזיות האנליסטים שצפו קריאה של 110 נקודות, אך עלייה קלה מקריאה של 108.8 נקודות שנרשמה בחודש אפריל. הנתונים המאכזבים גורמים להחרפת הירידות במדדים המובילים.

נתוני מקרו נוספים, אם כי פחות כבדי משקל, הם נתוני ההכנסה וההוצאה הפרטית לחודש אפריל.

נתוני ההוצאה הפרטית הראו היום עלייה של 0.5% - קצב צמיחה איטי מהצפוי, המצביע על האטה בצמיחה. ההכנסה הפרטית עלתה ב-0.3% - העלייה הנמוכה ביותר זה 4 חודשים. בחודש מארס עלתה ההוצאה הפרטית ב-0.3%, וההכנסה הפרטית עלתה ב-0.4%. כלכלנים צפו כי ההוצאה הפרטית תגדל ב-0.7%, וכי ההכנסה הפרטית תעלה ב-0.3%. הנתונים מהווים עדות נוספת לכך שהצריכה הפרטית, המהווה שני שלישים מכלכלת ארה"ב, אינה מהווה כבר אי של יציבות במשק.

המלצת "קנייה חזקה" למניית אינטל, עליה חזר היום בנק ההשקעות מריל לינץ', עשויה להשפיע על המסחר. בנק ההשקעות קיצץ אומנם את תחזית הרווח של החברה לשנה הנוכחית ל-75 סנט למניה, תחת הערכה קודמת לרווח של 77 סנט למניה, אך ציין כי אינטל עשויה ליהנות בחודש יוני ממכירות חזקות, המיוחסות להשפעת העונתיות על ביצועי החברה.

טאואר העלתה תחזית צמיחה


בין המניות הישראליות עשויה מרכזת בשעה זו עניין מניית טאואר המוסיפה 6% למחיר 12.2 דולר, לאחר שהחברה עידכנה היום את תחזית המכירות שלה לרבעון השני - מסרה כי יצמחו ב-35% לפחות. עדכון תחזית הצמיחה כלפי מעלה מגיע לאחר שבמועד פרסום הדו"חות לרבעון הראשון, בו הפסידה החברה 12 מיליון דולר, היא ציינה כי שוק השבבים הגיע ברבעון הראשון לשפל וכי ברבעון השני צפויות ההכנסות לצמוח בכ-20%.

מניית אמדוקס מוסיפה 2% למחיר 18.1 דולר, לאחר שהחברה הודיעה היום כי השלימה את הטמעתה של מערכת בילינג ומערכת לניהול קשרי לקוחות (CRM) בחברת הסלולר הרוסית וימפלקום (VimpelCom). אמדוקס סיפקה לוימפלקום מערכת בילינג מקיפה לחיוב שירותי הקול והדטה שמספקת החברה הרוסית ללקוחותיה. לוימפלקום כ-2.6 מיליון מנויים והיא נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 1.4 מיליארד דולר.

מניית כור מאבדת כ-25 למחיר 5.1 דולרים לאחר שהחברה דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה מהן עלה כי הצליחה לצמצם את הפסדיה. כור דיווחה על הפסד של כ-105 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2002 - הפסד אשר חלקו העיקרי נגרם בשל ההעברה החשבונאית בגין תדיראן, שהקטינה את השורה התחתונה של הקונצרן בכ-82 מיליון דולר. בנטרול השפעה זו מציג כור הפסד רבעוני של כ-23 מיליון דולר - ירידה משמעותית לעומת הפסד בסך של כ-214 מיליון דולר אשר נרשם ברבעון המקביל.

הכנסות כור, למעט הכנסות אי.סי.איי (הנכללת על בסיס אקוויטי), הסתכמו ברבעון הראשון של השנה בכ-410 מיליון דולר, עלייה של כ-4% לעומת הכנסות הרבעון המקביל.

עוד בולטות מניית נור המוסיפה 12% למחיר 1.3 דולרים המשקף לה שווי שוק של כ-19 מיליון דולר. מניית פורמולה עולה בכ-8% למחיר 10.1 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully