וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': משקיעים לטווח ארוך בארה"ב צריכים להתמקד בתחומים סולידיים

דפנה מאור

28.5.2002 / 16:19

נתון מפתיע: מדד מניות השירותים והחשמל של S&P 500 נתן ביצועים טובים יותר מהנאסד"ק מאז ומעולם

מריל לינץ' ממליץ למשקיעים לטווח ארוך בשוק המניות להתמקד בהשקעות סולידיות המניבות תשואות באמצעות דיווידנדים. "גל השמרנות", המגמה המובחנת על ידי מריל בדו"ח התקופתי על אסטרטגיית השקעות בארה"ב, מכתיב השקעות במניות של חברות שירותי תשתית (חשמל, למשל), ובקרנות נדל"ן.

נתון מפתיע עליו חוזר הדו"ח הוא הצלחתה ארוכת הטווח של השקעה במניות חברות חשמל. לפי נתוני מריל, מדד S&P Utility, של מניות שירותים, רשם ביצועים טובים יותר משל מדד הנאסד"ק מאז ומעולם. הדו"ח מדמה את ההצלחה המפתיעה למירוץ של הצב נגד הארנב. בדומה לכך, השקעה במניות של חברות אחזקות נדל"ן (REIT) נתנה תשואה טובה יותר, כפי שמשתקף במדד ה-REIT העיקרי בשוק.

"גל השמרנות" משקף אמונה של אנשי מריל לינץ' כי במהלך 5-10 השנים הקרובות יהפכו המשקיעים יותר שמרניים. הסיבות לכך הן הזדקנותו של דור הבייבי בום, והסיכון הגדל של דרכי ההשקעות של בשנים האחרונות. בעקבות זאת ממליץ הבנק למשקיעים ארוכי טווח להתמקד על תשואות מדיווידנדים, האמצעי הישן והשמרני של העברת ערך מחברות בורסאיות למשקיעיהן.

מריל מציין כי השקעה במניות נושאות דיווידנדים, הנחשבת למשעממת ולא מושכת כותרות, היא בטוחה יותר בטווח הארוך. ההזדמנויות למצוא השקעות כאלו הן נדירות, ולפיכך מזהה הדו"ח 5 מניות שירותים וחמש מניות נדל"ן מומלצות כאלו.

תשואת הדיווידנד הממוצעת של המניות המומלצות היא 5.3%, לעומת תשואה של 5.1% על איגרות T לעשר שנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully