וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידול של כ-130% ברווחי גזית גלוב לכ-51.9 מיליון שקל

אלי דניאל

29.5.2002 / 10:50

הגידול ברווחים - בין השאר בשל ירידה של כ-47% בהוצאות המימון; ההכנסות צמחו בכ-39% ל-248.4 מיליון שקל

הרבעון הראשון של השנה האיר את פניו לחברת גזית גלוב , חברת הנדל"ן המניב מקבוצת גזית אינק , הנמצאת בשליטת חיים כצמן ודורי סגל, בשעה שרווחיה של החברה נסקו במהלך הרבעון לרמה של כ-51.9 מיליון שקל, צמיחה של כ-130% בהשוואה לרווח של כ-22.5 מיליון שקל שהושג ברבעון המקביל.

בשורה העליונה של החברה נמשך השיפור. הכנסות גזית גלוב הסתכמו ברבעון החולף בכ-248.4 מיליון שקל, צמיחה של כ-39% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. עיקר ההכנסות הרבעוניות בסך של כ-214.4 מיליון שקל, נבעו מדמי שכירות. הכנסות אלה גבוהות בכ-32% מההכנסות שנרשמו מפעילות זו ברבעון המקביל, בין היתר, בשל רכישתם של נכסים חדשים.

יתרת ההכנסות בסך של כ-34 מיליון שקל נבעה מדיווידנדים ומהשקעות בני"ע סחירים. ההכנסות מסעיף זה צמחו בכ-104% בהשוואה לרבעון המקביל, וזאת בשל מכירת נכסים ע"י החברה המוחזקת אקוויטי 1 ורווח הון בסך של כ-3.7 מיליון שקל שנוצר בגין ירידת שיעור ההחזקה בחברה זו.

שינוי משמעותי לטובה נרשם בסעיף הוצאות המימון כאשר אלה הצטמקו בכ-47% כאשר אלה הסתכמו בכ-20.2 מיליון שקל. לשם ההשוואה, ברבעון המקביל הסתכמו הוצאות המימון של החברה בכ-38.3 מיליון שקל. ירידה חדה זו בהוצאות המימון הריאליות נובעת מכך שהוצאות המימון של גזית גלוב מושפעות באופן מהותי משיעורי האינפלציה בארה"ב ובקנדה. הרבעון הראשון של השנה אופיין בסביבת אינפלציה גבוהה בשתי מדינות אלה, מה שתרם לקיטון בהוצאות המימון הריאליות.

ברבעון החולף נרשם גידול של כ-82% בהוצאות ההנהלה והכלליות, בהשוואה לרבעון המקביל, ואלה הסתכמו בכ-23.3 מיליון שקל. בחברה מציינים כי גידול זה נובע בעיקר מהפחתת הוצאות חד פעמיות, בסך של כ-4.5 מיליון שקל, הקשורות לבחינת השקעות נוספות (הוצאות אלה מופחתות במלואן עם הפסקת הבדיקה), כמו גם בשל גידול בהוצאות השכר הנובע מהגידול ברווחי החברה.

במהלך הרבעון הראשון השקיעה גזית גלוב, במישרין ובאמצעות חברות בנות, סך של 242 מיליון שקל ברכישה, פיתוח והשבחה של רכוש קבוע ובהשקעות לזמן ארוך. בחברה מעריכים כי השפעת רכישות אלה על תוצאות הפעילות תתבטא במלואה בהמשך השנה.

הונה העצמי של החברה (כולל זכויות המיעוט) הסתכם ליום ה-31 במארס 2002 בכ-1.63 מיליארד שקל, כ-24% ממאזנה של החברה. פעילותה השוטפת של גזית גלוב הניבה לה תזרים המזומנים של כ-36.2 מיליון שקל.

חיים כצמן, יו"ר מועצת המנהלים של גזית גלוב, אמר כי הוא שבע רצון מהתוצאות שהציגה החברה בשנת 2001. לדבריו, "הרבעון הראשון 2002 אופיין בתנופת עשייה חזקה בחברה, ותוצאות הרבעון מביאות לידי ביטוי את העבודה הרבה שהשקענו בהמשך צמיחת והשבחת גזית גלוב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully