וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניית ראדא נושקת לשפל כל הזמנים - והמשקיע האוורד יונג ממשיך לרכוש

גתית פנקס

29.5.2002 / 11:41

הגדיל החזקותיו ל-27.3%; החזקה זו כוללת כתבי אופציה הניתנים למימוש מיידי

מניית חברת ראדא הישראלית נסחרת בימים אלה קרוב לרמות שפל כל הזמנים - כ-70 סנט למניה - והמשקיע ההונג קונגי האוורד יונג ממשיך לנצל את ההזדמנות ולרכוש מניות של החברה. לפי מסמך ה-Schedule 13D שהגיש יונג לפני מספר ימים לרשות לניירות ערך האמריקאית עולה כי הוא מחזיק כעת 27.3% ממניות החברה, לעומת 25.6% עליהם דיווח במארס השנה.

רכישת המניות של ראדא שמבצע יונג היא אגרסיווית. לשם השוואה, לפני כשנה החזיק יונג ב-16.2% "בלבד" ממניות החברה. יונג מחזיק כיום ב-3.8 מיליון מניות של החברה, כולל כתבי אופציה שניתנים למימוש מיידי (26.1% בניטרול כתבי האופציה). מאז ה-21 במארס 2002 יונג רכש 239 אלף מניות ב-30 מנות, במחיר ממוצע של כ-1.55 דולרים (השקעה כוללת של פחות מ-400 אלף דולר).

יונג מחזיק במניות נוספות של ראדא באמצעות חברת הורשאם (Horsham) שבסיסה בהונג קונג, והיא רשומה באיי הבתולה הבריטיים (בה עצמה הוא מחזיק ב-50%). הורשאם מחזיקה ב-1.35 מיליון מניות של ראדא, אולם אין לה זכויות הצבעה. בהכללת ההחזקות הללו וכתבי האופציה, הרי שיונג מחזיק "על הנייר" ב-36.9% ממניותיה של ראדא. במסגרת השינויים שעברה ראדא בשנתיים האחרונות, היא אף גייסה מבעלי מניותיה, ובכלל זה יונג, יותר מ-10 מיליון דולר.

ראדא מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק ציוד בדיקה אוטומטי ומערכות לתעשיות המטוסים הצבאיים והאזרחיים, והיא נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-10 מיליון דולר. יצוין, כי באמצע אפריל ראדא הודיעה כי היא קיבלה התראה לפני מחיקה ממסחר ברשימה הראשית של בורסת הנאסד"ק, מאחר שההון העצמי שלה ירד מתחת ל-4 מיליון דולר - סכום המינימום הדרוש להישארות ברשימה. החברה הודיעה כי ביקשה לערער על החלטת הנאסד"ק, כדי שלא לעבור לרשימות נמוכות יותר לחברות בעלות שווי שוק נמוך, אולם אין ביטחון כי המהלך יצליח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully