וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיסקו על סף רכישה גדולה של חברת טכנולוגיה פרטית

סקוט מוריץ

29.5.2002 / 11:42

הודיעה לרשות ני"ע כי היא עשויה לרכוש חברה ב-2.5 מיליארד דולר

מכונת הרכישות של סיסקו נכנסת להילוך שוב. יצרנית ציוד הרשתות אומרת כי היא עשויה לשלם עד 2.5 מיליארד דולר תמורת חברת טכנולוגיה פרטית, לפי טופס 10-Q שהגישה לרשות ני"ע הערך אתמול אחה"צ.

סיסקו מחזיקה באופציה לקנות את החברה הלא מזוהה אם תעמוד ביעדים פיננסיים שנקבעו. ולמרות שהעסקה איננה ודאית, אם היא תאושר, היא תיסגר לפני יולי 2004. סיסקו שילמה 53 מיליון דולר מתוך 84 מיליון דולר שהבטיחה למימון החברה בשלב הפיתוח. סיסקו התחייבה להשקיע לפחות 100 מיליון דולר נוספים בשלב מימון נוסף.

לפי המסמכים שהגישה סיסקו, היא זקפה 52 מיליון דולר להוצאות מחקר ופיתוח הקשורות להשקעתה בחברה. ה-52 מיליון דולר שווים לסכום ההפסדים של החברה האנונימית.

במארס תיארה סיסקו במסמכים השקעות דומות בשלוש חברות פרטיות אחרות. סיסקו חתמה לאחרונה על הסכם לרכישת שתיים מחברות אלו - האמרהד נטוורקס ונבארו נטוורקס - תמורת 258 מיליון דולר במניות. עסקאות אלו צפויות להיסגר ברבעון הבא. סיסקו מצפה לרכוש את יתר מניות החברה השלישית תמורת 150 מיליון דולר בשלושת החודשים הקרובים.

זהו הגילוי השני של סיסקו, אשר ספגה ביקורת על תפקידה הכפול כמשקיעת הון סיכון ורוכשת או לקוחה של חברות שהיא מממנת. ההשקעות ממשיכות לאותת כי סיסקו עשויה לדלות ממון מקופת המזומנים בת 21 מיליארד הדולרים שלה בשעה שפעילות הרכישות והמיזוגים ברחבי מגזר התקשורת הואטה במידה ניכרת.

בשיא חגיגת הקניות שלה בשנות התשעים היתה סיסקו רוכשת בממוצע שתי חברות מדי חודש ותדלקה את מנוע הצמיחה שלה בעזרת המניות שלה, שמחירן גאה. אולם ההאטה במכירות בענף ועלייה בתשלומי חובות בלמו את צמיחת הביקוש לציוד רשתות. סיסקו נאלצה להשליך כמה מהרכישות הכושלות שלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully