וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק הכספים: התחזקות הדולר מפילה את האפיק השקלי

אילן מוסנאים

29.5.2002 / 13:03

המק"מים יורדים ב-0.1%-0.2% ונסחרים בתשואה של עד 7.25%; עליות בגלבועים במחזורים לא גבוהים

הפיחות של השקל מול הדולר מפיל את האפיק השקלי, ובשעות הצהריים רושמים המק"מים והשחרים ירידות שערים חדות. לעומתם, הגלבועים צמודי הדולר ממשיכים להתחזק, והגלילים צמודי המדד נסחרים במגמה מעורבת עם נטייה לעליות בצמודים הקצרים והבינוניים, וירידות בצמודים ארוכי הטווח. הדולר נסחר כעת במחיר של 4.973 שקלים - גבוה בכ-0.6% מהשער היציג שנקבע אתמול, אולם נמוך מעט מהרמות של 4.99 שקל בהן נסחר במהלך הבוקר.

פעילים בשוק מציינים כי הסיבה להתחזקות הדולר והנפילה באפיק השקלי היא האכזבה מהעלאת הריבית של הנגיד ביום שני, שהיתה נמוכה מהציפיות בשוק ההון. לדברי הפעילים, התחזקות הדולר נובעת מכך שהמשקיעים איבדו את האמון בהנהגה הכלכלית בראשות שר האוצר, וגם הנגיד איבד את "כושר ההרתעה" שלו וכרגע הוא לא פקטור מספיק חזק בשוק.

הפעילים מציינים כי הצעדים בהם נקט הנגיד בחודשים האחרונים - העלאות הריבית שהיו בשיעור נמוך ממה שהשוק ציפה - לא היו מספקים ולא הצליחו להעביר לשוק את המסר שהנגיד נחוש לעצור את הדולר ולכן המטבע האמריקאי ממשיך לזנק.

המק"מים, שגם אתמול רשמו ירידות חדות, רושמים בשעות הצהריים ירידות של 0.1-0.25. המק"מים לטווח של חצי שנה ומעלה, שסגרו אתמול במחיר המשקף להם תשואה של 6.6%-7.1%, נסחרים כעת בתשואה של 7%-7.25%.

פעילים בשוק ההון מציינים כי בשעה זו לא ניכרת פעילות של הציבור הרחב, ועיקר ההתחזקות בשער הדולר נרשמת עקב יציאה חדה של תנועות הון מהארץ החוצה, בעיקר של גופים מוסדיים אך גם של הציבור באמצעות הקרנות המתמחות בהשקעה בחו"ל.

השחרים נסחרים כעת בירידות שערים של כ-0.6% בממוצע, כאשר האג"ח לטווח של 4 שנים מסדרה 2665 נסחרת בירידה של 0.6%, והאג"ח לטווח של 5 שנים מסדרה 2670 יורדת ב-0.5%. התשואות בשתי איגרות אלו עומדות הבוקר על 8.39% ו-9.09%, בהתאמה. השחר הארוכה ביותר מסדרה 2680, לטווח של כ-9 שנים, נסחרת כעת בירידה של 0.8% ובתשואה לפדיון של 9.51%.

מחזור חריג מתנהל בשחר מסדרה 2666 שנפדה במארס 2006. האיגרת מרכזת מחזור של כ-170 מיליון שקל ויורדת ב-0.5%. על פי הערכות קרן הנאמנות החדשה של פסגות, "פסגות חיכון נזיל" שאמורה להשקיע בשחרים לטווח של 3-5 שנים, היא שאחראית למסחר החריג בנייר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully