וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

D&B הותירה ללא שינוי את דירוג האשראי של ישראל לחודש מאי

29.5.2002 / 13:07

על פי דן אנד ברדסטריט, כלכלת ישראל ממשיכה להימצא תחת לחץ כלפי מטה - פרופיל הסיכון הכולל של המדינה נמצא עדיין במגמת הרעה

דן אנד ברדסטריט הודיעה כי דירוג האשראי של ישראל לחודש מאי אינו מראה על שינוי לרעה. בניתוח לחודש מאי 2002 שנעשה בימים אלה, עוד בטרם הסתיים החודש, אומרים ב-D&B כי כלכלת ישראל נמצאת אמנם בסיכון ובשל כך ניתנה אזהרה מסוימת ללקוחות החברה ברחבי העולם להימנע מחשיפת יתר מול עמיתיהם הישראלים, אך ככלל, לא חל שינוי במעמדה של ישראל לעומת אפריל 2002.

בהסבר המעודכן לסוף מאי 2002, אומרים ב-D&B כי כלכלת ישראל ממשיכה להימצא תחת לחץ כלפי מטה, כלומר פרופיל הסיכון הכולל של המדינה נמצא עדיין במגמת הרעה. הפעם מוסבר הדבר גם באי הבהירות הפוליטית הפנימית השוררת בישראל מאז מחצית מאי, בשל הבעיות שהתעוררו בנסיונות לאשר את התוכנית הכלכלית וכן בשל התפתחויות בינלאומיות הנוגעות למשק הישראלי.

D&B הורידה לפני כעשרה ימים את דירוג האשראי של ישראל מ-DB2d ל-DB3a - ירידה קלה ביותר, אך עקרונית, משום שייתכן שהירידה מצביעה על תחילת מגמה. בחברה הסבירו את הורדת דירוג האשראי במצב הבטחוני הקשה המתמשך המשפיע על כלכלת ישראל. משמעות דירוג הסיכון של ישראל היא שיש סיכון מסוים באשראי הניתן לחברות במדינה, ולקוחות הפועלים בישראל צריכים לגלות זהירות בכל הנוגע לחשיפת האשראי שלהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully