וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות במדדים המובילים

גל אשד

29.5.2002 / 21:52

צורן עולה בכ-1.8% לאחר שחתמה על שותפות אסטרטגית עם קונצרן הטכנולוגיה היפאני NEC


המגמה השלילית האוחזת בשווקים במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים נמשכת גם היום, כאשר המשקיעים נחשפו לתחזיות שליליות של אנליסטים בשוק על החברות נוקיה ו-JDP Uniphase ועל מגזר הטלקום בכלל. הנאסד"ק נסחר כעת בירידה של כ-0.7%. הדאו רושם אף הוא ירידה - של כ-0.2%.

בית ההשקעות יו.בי.אס ורבורג הוריד היום את תחזית הרווח לחברת נוקיה לשנים 2002 ו-2003, וחתך את מחיר היעד למניה בכ-17%. בית ההשקעות מעריך כי היקף מכירותיה של יצרנית הטלפונים האלחוטיים עשוי להסתכם בכ-400 מיליון יחידות ב-2002, לעומת תחזית מוקדמת ל-430 מיליון. עם זאת, הותיר בית ההשקעות את המלצתו למניית החברה על "קנייה".

לשלל התחזיות השליליות על מגזר הטלקום הצטרף היום בית ההשקעות קרדיט סוויס, שהוריד את המלצתו למניית JDS יוניפייז מ"קנייה חזקה" לקנייה", והוריד את מחיר היעד למניה ל-7 דולרים, לעומת מחיר יעד קודם של 10 דולרים. בית ההשקעות ציין כי על אף מיקומה של החברה כמובילה בשוק, כמו גם המאזן החיובי שלה, עדיין קיימים סיכונים בשוק שעשויים להשפיע על ביצועיה לרעה.

החברות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת. בין החברות הישראליות צפויה לרכז עניין היום מתב שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2002, מהן עולה כי החברה רשמה ירידה של 53% בהפסד הנקי ל-35.8 מיליון שקל לעומת הרבעון הקודם. הכנסותיה של מתב הסתכמו ב-113.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, גידול בהשוואה להכנסות של 111.5 מיליון שקל ברבעון הקודם, וירידה של כ-4% בהשוואה להכנסות הרבעון המקביל. מניית החברה נסחרת כעת ללא שינוי במחיר של כ-10.5 דולרים.

שיפור ניכר חל גם ב-EBITDA של מתב שהפך חיובי והסתכם בכ-1.7 מיליון שקל, לעומת EBITDA שלילי של כ-5.6 מיליון שקל ברבעון הקודם. החברה צופה כי ברבעון השני שיעור הגידול ב-ARPU יהיה גבוה יותר מאשר ברבעון הראשון של 2002, כאשר עד כה הצטרפו לשירות האינטרנט המהיר של החברה כ-5,000 מנויים.

חברת התרופות אימפקס, שטבע מחזיקה ב-2% ממניותיה, הודיעה היום כי קיבלה אישור טנטטיווי לשיווקה של הגירסה הגנרית של הקלרטין-D בשחרור מושהה של 24 שעות. שיווקה של התרופה הוא במסגרת ההסכם עליו חתמה אימפקס עם חברת טבע לפני כשנה, לשיתוף פעולה בשיווק 12 מוצרים גנריים בשחרור מושהה.

התרופה האתית מיוצרת על ידי חברת Schering-Plough ונועדה לטיפול באלרגיות עונתיות הגורמות לתופעה של חום גבוה. היקף המכירות של טבליות התרופה במהלך 12 החודשים עד לסיומו של הרבעון הראשון של 2002 הסתכם בכ-539 מיליון דולר. מניית טבע נסחרת כעת בירידה של כ-0.3% למחיר של 66.1 דולר.

חברת קומברס, שמנייתה עולה כעת בכ-0.4% למחיר של כ-12.2 דולר, נותרה החברה הבודדה שטרם פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2002. אלו צפויות להתפרסם במהלך השבוע הראשון של חודש יוני, כאשר התחזית שמספק בית ההשקעות CIBC היא להכנסות של 220 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת היקף הכנסות של 365 מיליון דולר שרשמה החברה ברבעון המקביל. עוד מעריך בית ההשקעות כי קומברס תדווח על הפסד נקי למניה של 7 סנט, לעומת רווח נקי למניה של 44 סנט ברבעון המקביל.

עוד בולטות מניית צ'ק פוינט שיורדת בכ-2.3% למחיר של כ-17.3 דולר; צורן שעולה בכ-1.8% למחיר של כ-23.9 דולר, לאחר שהודיעה היום כי חתמה על שותפות אסטרטגית עם קונצרן הטכנולוגיה היפאני NEC, לפיתוח פתרונות טכנולוגיים לנגני DVD בעלי אפשרות הקלטה; ומניית נייס שיורדת בכ-2.8% למחיר של כ-13 דולר.טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully