וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באלקטרוניקס מופתעים מקצב הצמיחה: המכירות הרבעוניות גדלו בכ-36%

אלי דניאל

29.5.2002 / 15:58

הרווח התפעולי גדל בכ-92% לכ-5.3 מיליון שקל; צמיחה של כ-6% ברווח הנקי ל-3.9 מיליון שקל

מגמת הצמיחה בתוצאותיה של אלקטרוניקס ליין , הנמצאת שבשליטת משפחת קרובינר, דיסקונט השקעות וארגיל גלובל, נמשכה גם ברבעון הראשון של שנת 2002, ובחברה אף מציינים שמדובר במגמה העולה על התחזיות המוקדמות שלה לרבעון.

כך, מכירותיה של אלקטרוניקס הסתכמו ברבעון החולף בכ-44.8 מיליון שקל, צמיחה של כ-36% בהשוואה למכירות ברבעון המקביל. 97% ממכירות החברה מקורם בייצוא למדינות בחו"ל, ובעיקר למדינות האיחוד האירופי. לחברה ישנו לקוח מהותי אשר רכישותיו מהוות כ-26% ממחזור הפעילות של החברה. באשר לרווח התפעולי של החברה, הרי שזה צמח בשיעור חד יותר של כ-92% מכ-2.8 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2001 לכ-5.3 מיליון שקל ברבעון החולף.

ראוי לציין כי שיפור זה הושג למרות היחלשותו של היורו אל מול הדולר בשיעור ממוצע של כ-5%, לעומת הרבעון המקביל. השפע שערי החליפין בין שני המטבעות הללו נובעת מכך שהחברה רוכשת את חומרי הגלם שלה במטבע אמריקאי בעוד שמרבית מכירותיה נעשות במטבע האירופי.

בקופתה של אלקטרוניקס מצויים מזומנים בהיקף של כ-119.6 מיליון שקל, וזאת בנוסף לני"ע סחירים בהם מחזיקה החברה ואשר שוויים מסתכם בכ-25.6 מיליון שקל. למרות זאת, הכנסות המימון של החברה הצטמקו בכ-94% מכ-1.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-89 אלף שקל בלבד, ברבעון החולף.

בשורה התחתונה מציגה אלקטרוניקס רווח נקי של כ-3.9 מיליון שקל, עלייה של כ-6% לעומת הרווח הנקי אשר הושג ברבעון המקביל ואשר הסתכם בכ-3.7 מיליון שקל.

תזרים המזומנים מפעילותה השוטפת של החברה הסתכם ברבעון החולף בכ-2.8 מיליון שקל, והונה העצמי בתום הרבעון הראשון הגיע לכ-205 מיליון שקל, כ-61% מסך המאזן. האשראי השוטף מבנקים מסתכם בכ-98.7 מיליון שקל.

החברה מציינת כי היא החלה לבחון את הפוטנציאל הקיים למוצריה בשוק האמריקאי ומוסיפה כי החלה לנקוט במהלכים לשם הגדלת הפעילות שלה בשוק זה, וזאת מעבר למכירת מוצריה המסורתיים.

אלקטרוניקס ליין, אשר מניותיה נסחרות גם בבורסת ה-Neuer Market בפרנקפורט, גרמניה, מייצרת מערכות אבטחה לבתים המאפשרים שליטה על מערכות הבית השונות באמצעות הטלפון הסלולרי. מערכות ה-Wireless Home Networks מאפשרות שליטה, בקרה ופיקוח מרחוק על הבית ועל מכשירי החשמל מכל מקום בעולם, באמצעות הרשת הסלולרית ומתן פתרון אבטחה וניטור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully