וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיתוי מצוין לפסגות: הקרן החדשה גייסה מעל 250 מיליון שקל

ליאור כגן

29.5.2002 / 16:27

הקרן משקיעה בנכסים שקליים, ומעניקה תשואה מובטחת למי שיחזיק בה כ-4 שנים

מי שהביט היום על נפח המסחר בשוק האג"ח הופתע לראות מחזור חריג בשחר 2666 (אג"ח שקלי בריבית קבועה) שעומד בשעה זו על כ-285 מיליון שקל. המחזורים בשוק הסולידי היו גבוהים היום בשל המסחר הסוער בדולר, אך הסיבה לנפח המסחר החריג היא רכישה מאסיווית של קרן חדשה של פסגות - "פסגות חסכון נזיל". הרכישה התבצעה ביום בו השקל התחזק ומחירי השחרים נפלו בחדות, מה שאיפשר לקרן לצבור שחרים במחירים טובים.

הקרן, המחויבת לפי התשקיף להשקיע בנכסים שקליים, תעניק גם תשואה מובטחת למשקיעים שלא יפדו את כספם במשך כ-4 שנים. במלים אחרות, מדובר בקרן נזילה שניתנת לפדיון בכל יום, אך מצד שני היא מתפקדת כמו תוכנית חסכון בכך שהיא מעניקה כרית ביטחון למחזיקים בה למשך תקופה ארוכה.

"העיתוי היה ממש מצוין", אומר דני זילביגר, סמנכ"ל פסגות. "גם בתרחיש האופטימי לא ציפינו שנרכוש שחרים בהיקף כה גדול ובתשואה של כ-9%. הקרן גייסה מעל ל-250 מיליון שקל, והצלחנו לרכוש כמויות גדולות בלי להשפיע על השער", אומר זילביגר, שמסביר כי הקרן מבטיחה תשואה של 7.5% למי שמחזיק בה במשך 4 שנים.

זילביגר מציין כי הקרן מאפשרת גם להנות מרווחי הון. "אם השקל יתאושש, והשחרים יתקנו כלפי מעלה, הקרן בהחלט תיהנה מכך, ותאפשר למשקיעים המעוניינים למכור אותה ברווח".

יש לציין כי הקרן תעניק אומנם תשואה שנתית מובטחת של 7.5%, אך מי שרכש היום את השחר הספציפי, בו גם משקיעה הקרן, יכול ליהנות מתשואה גבוהה יותר (כ-9%), גם בהתחשב בשיעור עמלות קנייה ומכירה של איגרת החוב אותן הוא היה משלם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully