וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היורו צובר גובה ביחס לדולר - נסחר בשער של 93.28 סנט ליורו

יהודה שויצר

29.5.2002 / 20:07

נתוני מקרו מעודדים מאירופה ונתונים מאכזבים מארה"ב שלחו את היורו לעלייה של קרוב לאחוז בשני ימי המסחר האחרוניםהיורו ממשיך להדהים ולצבור גובה ביחס לדולר. המטבע האירופי התחזק היום בקרוב למחצית האחוז ונסחר בשער של 93.28 סנט ליורו. בשני ימי המסחר האחרונים עלה היורו בקרוב לאחוז מול הדולר. היורו, הנסחר כעת בשיא של שמונה חודשים, החל לעלות בשיעור חד עם פרסום נתונים מאכזבים ברמת המקרו בארה"ב. אתמול דווח בארה"ב כי ההוצאה הפרטית בארה"ב ונתוני ביטחון הצרכנים היו נמוכים מהצפוי.להתחזקות היורו תורם מדד ביטחון היצרנים בצרפת, אשר טיפס לשיא של 11 חודשים. ביחס לליש"ט, נסחר היורו בשער של 63.80 פני.

מוקדם יותר היום דווח כי מדד ביטחון היצרנים בצרפת טיפס במאי לשיא של 11 חודש לאחר שבתי החרושת הגבירו את ייצורם ורמות המלאים נפלו לשפל של שנה וחצי. המדד הממשלתי עלה לרמה של 101 מ-98 בחודש אפריל.היורו נהנה גם מזינוק לשיא של 14 חודשים כנגד הליש"ט ושל חודש כנגד הפרנק השווייצי, לאחר שהבנק המרכזי של שווייץ הוריד לאחרונה את שער הריבית ב-0.2%. הפרנק השווייצי זינק בשבוע שעבר לשיא של 28 חודשים כנגד הדולר. כעת נסחר הפרנק בשער של 1.5740 פרנק לדולר.הדולר גם מפגין חולשה מול הין, למרות חששות מהתערבות הבנק המרכזי של יפאן במסחר במטבע חוץ.
הין נסחר בשער של 124.37 ין לדולר. במשרד האוצר היפאני שבו היום על "המנטרה הקבועה" שהבנק המרכזי יפעל בשוק המטבע על פי הצורך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully