וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מניות השבבים גררו את הנאסד"ק לירידה של 1.7%

נטע יעקבי

29.5.2002 / 23:32

צ'ק פוינט איבדה 5%; הירידה במניה - ככל הנראה על רקע הורדת המלצה לשותפתה נוקיה; אם סיסטמס איבדה כ-8.5%; נקסוס ירדה ב-3.6% על אף הודעתה על השקעה צפויה בה של 3.5-5 מ' ד'

הערכות שליליות מכיוונה של יצרנית השבבים נובלוס, והורדת תחזיות במגזר הטלקום והטכנולוגיה, הביאו לירידות היום - זה היום השלישי ברציפות. מדד הנאסד"ק ירד ב-1.7% לרמת 1,624 הנקודות והשלים ירידה של כ-4.3% בשלושה ימים. מדד הדאו ג'ונס עקב אחריו בירידה של 0.6% לרמת 9,922 הנקודות. את הירידות הובילו מניות השבבים, בהשפעתה של נובלוס, ומדד מניות המוליכים למחצה של בורסת פילדלפיה (SOXX) איבד 3.3% היום.

יצרנית ציוד השבבים נובלוס אמנם הודיעה היום על העלאת תחזית הרווח שלה לרבעון השני, אך מנגד לא סיפקה תחזיות בנוגע להכנסות. הודעתה של נובלוס תרמה לחששות המשקיעים מכך שגם מגזר השבבים אינו במצב טוב יותר ממגזרי הטכנולוגיה והטלקום, המתקשים להתאושש.

הודעתה של נובלוס הצטרפה להערכות שליליות שסיפקו בתי ההשקעות UBS ורבורג וקרדיט סוויס פירסט בוסטון בנוגע למגזר הטכנולוגיה והטלקום. ב-UBS חתכו את תחזית הרווח לנוקיה לשנים 2002 ו-2003, והעריכו כי מכירות יצרנית מכשירי הטלפון הסלולריים הפינית יסתכמו בכ-400 מיליון יחידות בלבד ב-2002, לעומת תחזית קודמת למכירות של 430 מיליון יחידות. במקביל, בבית ההשקעות קרדיט סוויס הורידו את ההמלצה ליצרנית הציוד לרשתות אופטיות JDS יוניפייז מ"קנייה חזקה" ל"קנייה", והורידו את מחיר היעד למניה ל-7 דולרים, לעומת מחיר קודם של 10 דולרים.

טבע הגיבה באדישות לקבלת האישור לתרופת הקלרטין-D של אימפקס
המניות הישראליות נסחרו ברובן בירידות, כאשר מבין המניות הכבדות בלטה מניית צ'ק פוינט שאיבדה 5% למחיר של 16.8 דולר, ייתכן שעל רקע הורדת התחזיות לשותפתה נוקיה. במסגרת שיתוף הפעולה בין שתי החברות משווקת נוקיה את פתרונות אבטחת המידע של צ'ק פוינט על גבי פלטפורמות החומרה שלה. בסקירה שפירסם היום בית ההשקעות גולדמן סאקס העריכו האנליסטים כי התחרות הגוברת לא פגעה באופן משמעותי בנתח השוק של החברה, וכי שחיקת המחירים הנמשכת פוגעת בעיקר בספקיות החומרה, ופחות בספקיות התוכנה דוגמת צ'ק פוינט.

מניית אמדוקס איבדה 0.6% ל-17.8 דולר ומניית מרקורי ירדה ב-1.7% ל-33.3 דולר. מניית טבע הגיבה באדישות להודעת חברת התרופות אימפקס, שטבע מחזיקה בכ-2% ממנה, כי קיבלה אישור טנטטיווי לשיווק הגירסה הגנרית של הקלרטין-D בשחרור מושהה של 24 שעות. שיווק התרופה נעשה במסגרת ההסכם עליו חתמה אימפקס עם טבע לפני כשנה לשיתוף פעולה בשיווק 12 מוצרים גנריים בשחרור מושהה. האנליסט אורי הרשקוביץ מבית ההשקעות לידר דש העריך כי התרופה תכניס לטבע סכום של בין 75 ל-100 מיליון דולר ב-2003, שיתרמו לרווח הנקי של החברה סכום של בין 20 ל-25 מיליון דולר. מניית טבע עלתה ב-0.2% ל-66.4 דולר.

מניית נקסוס הגיבה בירידה של 3.6% ל-1.3 דולרים להודעת החברה כי חברת כלל, בעלת המניות הגדולה בה, תוביל מהלך השקעה של 3.5-5 מיליון דולר בחברה. על פי תנאי ההסכם, תרכוש כלל מניות של נקסוס לפי שווי של 1.03 דולרים למניה - מחיר מניית החברה ביום חתימת ההסכם, קרי 21 במאי - ותשקיע בסה"כ סכום של 3.5 מיליון דולר בחברה. במידה שבעלי מניות נוספים ישקיעו סכום של מיליון דולר, תהיה כלל רשאית להשקיע סכום נוסף של 500 אלף דולר. אם תרחיש זה אכן יתממש, סך ההשקעה בנקסוס מצד בעלי מניותיה יעמוד על 5.5 מיליון דולר.

חברה נוספת הודיעה היום כי היא עוזבת את פירמת רואי החשבון ארתור אנדרסן. חברת נטרו הודיעה היום כי לאחר כ-8 שנות עבודה עם אנדרסן היא עוברת לעבוד עם פירמת רואי החשבון פרייס ווטרהאוס קופרס, בשל כתב האישום העומד כנגד אנדרסן, ולפיכך אי הבהירות בנוגע ליכולתה לספק שירותים לנטרו במהלך השנה. עוד ליוותה את המסחר היום הודעה ששיגר המשקיע הבלתי נלאה רוברט קואטס לבורסה, בה טען כי נטרו לא תצליח למכור ממוצרי חטיבת ה-Angel Project שרכשה מ-AT&T וויירלס עד סוף השנה. בחברה טענו בתגובה כי התחזיות נותרות על כנן, לפיהן תמכור החברה יחידות ממוצרי החטיבה עוד השנה. מניית החברה ירדה ב-5% ל-2.4 דולרים.

עוד בלטה היום מניית אם סיסטמס שאיבדה כ-8.5% ל-8.5 דולרים, כפי הנראה על רקע הירידות החדות במגזר השבבים; ומנגד, בקרב המניות העולות, בלטה מניית אטיוניטי שקפצה ב-10.1% ל-1.8 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully