וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: לאחר הפקיעה השוק ממשיך בעליות - המעו"ף מוסיף 1%

אמיר טייג

30.5.2002 / 17:28

עליות בקבוצת אי.די.בי לקראת פרסום הדו"חות היום - אי.ד.בי פיתוח עולה ב-2.2%; מדד הבנקים מוסיף 1.3%


שוק המניות התל אביבי מגלה הבוקר עליות יציבות לאחר פקיעת אופציות המעו"ף. לאחר הפקיעה ממשיכים מדדי המניות המובילים במגמת העלייה, כאשר המעו"ף עולה ב-1% לרמה של 385.6 תל אביב 100 מוסיף 0.8% והתל טק ללא שינוי. עם סיום מסיבת העיתונאים עם נגיד בנק ישראל התפוגגו הערכות כי הנגיד יעלה את הרבית באופן מפתיע, ולפיכך צפויה יציבות בשוק המניות וכן במסחר בדולר, המשפיע מאוד על שוק המניות בימים האחרונים.

הבוקר פקעו אופציות המעו"ף של חודש מאי. שער הפקיעה התיאורטי נקבע על 384.69 - כ-0.9% מעל שער הסגירה אתמול. המחזור בפקיעה היה 241 מיליון שקל, מחזור נמוך יחסית. פרסום שער הפקיעה הרשמי המתבצע בסמוך מאוד לתחילת המסחר התעכבה הבוקר כ-45 דקות, מאחר שבמניית בנק דיסקונט, המהווה מניית מעו"ף, הופסק המסחר בגין פרסום הדו"חות.

מנכ"ל די.בי.אם השקעות, רמי דרור, מעריך כי הפקיעה השקטה יחסית, במחזור של 241 מיליון שקל, מעידה על כך שהפעילים הספיקו לגלגל את הפוזיציות שלהם בימים הקודמים. העובדה שהחוזה לחודש יוני נסחר אתמול במחיר נמוך מהחוזה של מאי, איפשרה לשחקני הארביטארז' לגלגל את הפוזיציות, כך שהם הופיעו בפקיעה עם ביקושים, והעלו את השער הפקיעה ב-0.9%.

המסחר אחרי הפקיעה ממשיך להיות חיובי והמגמה מעורבת האפיינה את תחלת היום מפנה מקום למגמת עליות. מניות הבנקים המושפעות מפרסום הדו"חות של פועלים, מזרחי ודיסקונט משפיעות לחיוב על כיוון השוק. מדד מניות הבנקים עולה בשעה זו ב-1.3%. מניות פועלים דיסקונט ומזרחי עולות ב-0.5%, 2.7% ו-2.8%, בהתאמה. גם מניית לאומי, אשר פירסמה דו"חותיה בתחילת השבוע, מוסיפה ב 1.5%.

יש לציין כי מניית המזרחי הפגינה בימים האחרונים עוצמה, למרות ההיצעים הגדולים מצד עובדי הבנק, שפגה תקופת החסימה על המניות שקיבלו בהנפקה שביצע הבנק ב-1998. מזרחי הפתיע בדוחות טובים להציג גידול של 3% ברווחים ל-73 מיליון שקל ברבעון. בנק המזרחי הוא הבנק היחיד מבין חמשת הבנקים הגדולים אשר הציג גידול ברווחיו.

מניות קבוצת אי.די.בי צפויות מרכזות עניין לקראת פרסום דו"חותיהם היום. אי.די.בי פיתוח עולה ב-2.2%, אי.די.בי החזקות מוסיפה 1.2% ודיסקונט השקעות יורדת 1.5%. כלל תעשיות, שפירסמה דו"חות לפני שבוע המעידים על חזרה לרווחיות, עולה ב-1.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully