וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אגיס תגיש בקשות ל-FDA למוצרים בהיקף מכירות של כ-300 מיליון דולר

אילן מוסנאים

30.5.2002 / 9:44

הרווח הרבעוני של אגיס - 8.1 מיליון שקל - נמוך בכ-50% מהרווח ברבעון המקביל

אחרי ירידה חדה ברווחים בשנת 2001 ואזהרה כי היא עשויה לסיים את 2002 בהפסד, פותחת חברת אגיס את השנה עם רווח של 8.1 מיליון שקל - נמוך בכ-50% מהרווחים ברבעון המקביל, שהסתכמו בכ-16.2 מיליון שקל. מכירות החברה הסתכמו בכ-319.8 מיליון שקל, והיו גבוהים בכ-3% מהמכירות ברבעון המקביל.

מחזור המכירות של אגיס, שבשליטת מורי ארקין, בתחום התרופות הסתכם בכ-243.3 מיליון שקל, והיה גבוה בכ-3.6% ממכירות התרופות ברבעון המקביל. החברה מציינת כי העלייה במכירות מקורה בגידול בהיקף הפעילות הבינלאומי של החברה, שקוזזה על ידי ירידה במכירות התרופות המשווקות בישראל.

מחזור המכירות של החברה בתחום מוצרי הצריכה הסתכם בכ-76.4 מיליון שקל, גבוה בכ-2.2% מהמכירות ברבעון שפתח את השנה הקודמת. סך מכירות החברה לחו"ל הסתכמו בכ-146.3 מיליון שקל, והיו גבוהות בכ-15.6% מהמכירות לחו"ל ברבעון המקביל שעמדו על 126.6 מיליון שקל.

החברה מזכירה בדו"ח הדירקטוריון שלה את שתי התרופות האחרונות, אחת מהן בהיקף מכירות של 40 מיליון דולר במונחי מוצרי המקור, בגינן קיבלה החברה הבת, קליי פארק, מה-FDA אישורי שיווק בלעדיים בארה"ב.

באגיס שואבים עידוד מקליטתם של המוצרים החדשים בשוק האמריקאי עד כה, ומעצם ההישג הגלום בקבלת האישורים לפני יתר המתחרים בשוק. החברה מציינת כי סך המכירות של תרופות המקור, שבגינן הגישה (או שתגיש עד לסוף הרבעון השני) בקשות לרישום תרופות גנריות חדשות, עומד על כ-300 מיליון דולר. לנוכח זאת, מעריכים באגיס כי החל מ-2003 יגדל קצב האישורים של מוצרים חדשים מה-FDA.

החברה מציינת עוד כי היא דבקה במדיניות שלה, להמשך השקעות ניכרות בתחום המו"פ, למרות ההשפעה השלילית על הרווחיות, וזאת כחלק מהאסטרטגיה להביא לידי קפיצת מדרגה ברווחיות ובקצב הצמיחה של הפעילות הבינלאומית.

ההשקעות במו"פ המשיכו להיות גבוהות והסתכמו בכ-23.1 מיליון שקל, והיו נמוכות במעט מהוצאות המחקר ברבעון המקביל שהסתכמו בכ-23.4 מיליון שקל. שיעור הוצאות המו"פ מהמכירות הסתכם בכ-7.21%, ירידה לעומת שיעור של 7.55% ברבעון המקביל ושל 7.97% ב-2001 כולה.

סך ההוצאות התפעוליות של החברה, שכוללות גם את הוצאות המכירה ואת הוצאות ההנהלה והכלליות, הסתכמו בכ-97.4 מיליון שקל, גבוה בכ-6.7% לעומת 91.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאות המימון של החברה גדלו בשיעור חד ל-2.8 מיליון שקל, לעומת 305 אלף שקל ברבעון המקביל. החברה מסבירה את הגידול לעיל, כולל שחיקה של עודף נכסים כספיים נטו, בהתגברות בשיעור עליית האינפלציה.

שורה מדאיגה מעט שעולה מהדו"חות של החברה נוגעת לתזרים המזומנים שלה, שהיה שלילי בגובה של 28.9 מיליון שקל.זאת עקב גידול ביתרת הלקוחות בחו"ל והחייבים, הקטנת יתרות הספקים וזכאים, בקיזוז הקיטון ביתרות המלאי. ההון העצמי של החברה הסתכם בסוף הרבעון בכ-965 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully