וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המס על הסלולר מתעכב

עינב בן יהודה

30.5.2002 / 11:19

בגלל עיכובים באוצר הוציאה נציבות מס הכנסה הנחיות למעסיקים רק אתמול; עובדים שלא נגבה מהם המס במאי, ישלמו במשכורות חודש יוני מס סלולר עבור חודשיים

המס על הסלולר לא יבוא לידי ביטוי במשכורות חודש מאי של עובדים רבים. המס על הטלפון הסלולרי מהעבודה אושר על ידי ועדת הכספים של הכנסת בתחילת חודש מאי, אך כניסתו לתוקף התעכבה כל עוד לא חתם עליה שר האוצר.

רק לפני מספר ימים התפנה שר האוצר לחתום על התקנות, ועל ידי כך איפשר לנציבות מס הכנסה להוציא הנחיות למעסיקים, הנחיות שהתפרסמו רק אתמול. כתוצאה מעיכוב זה, מסביר דוד שי, ראש מוקד פיתוח יישומים בחברת חילן טק, העוסקת בפיתוח תוכנה לניהול משאבי אנוש ושכר, מרבית המעסיקים לא יספיקו לגלם מס זה במשכורות חודש מאי, אלא רק במשכורות חודש יוני.

מכיוון שהמס אושר בתחילת חודש מאי, עובדים רבים, שמהם לא נגבה המס במשכורות חודש מאי, ישלמו במשכורות חודש יוני מס סלולר עבור חודשיים - מאי ויוני.

ועדת הכספים של הכנסת החליטה בתחילת מאי על תשלום הכנסה זקופה של 80 שקל בחודש לעובד הזכאי למכשיר סלולר ממקום העבודה שלו. ההכנסה הזקופה ירדה מ-100 שקל בתוכנית המקורית. ההכנסה הזקופה מצטרפת לשכר ברוטו של העובד ועליה הוא משלם מס הכנסה על פי מדרגת המס של העובד ובתוספת ביטוח לאומי ומס בריאות.

מבדיקה שערך משרד רואי החשבון פאהן, קנה ושות', כ-1.3 מיליון שכירים נהנים מטלפון סלולרי על חשבון המעביד, מתוך כוח עבודה של כ-2.2 מיליון שכירים. אליהם יש להוסיף כ-400 אלף עצמאים. על פי ההערכות הכנסות האוצר ממיסוי על טלפון סלולרי יגיעו ב-2002 למאות מיליוני שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully