וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר דש: בקרוב יירד מעט הלחץ על מניית בזק

ערן גבאי

30.5.2002 / 14:07

זאת, על רקע ההתקדמות בהעברת מניות זאבי בבזק לידי הבנקים; מעריך שווי החברה בכ-16 מיליארד שקל, מחיר יעד של 6.7 שקלים

בבית ההשקעות לידר דש טוענים כי למרות השחיקה בהכנסות בזק , שולי הרווח והתזרים בדו"ח החברה ממשיכים להיות גבוהים - 19% רווח תפעולי ו-52% EBITDA. העלייה בשולי הרווח נובעת משינוי מדיניות הפחת.

בבית ההשקעות מבליטים את העודף התזרימי שממשיך להיווצר בבזק - תזרים מזומנים לפני מס ומימון של כ-450 מיליון שקל, שמשמש את בזק להקטנת התחייבויותיה נטו.

לגבי תוצאות החברות הבנות, טוען אנליסט התקשורת של לידר דש, יובל בן זאב, שבאשר לפלאפון, הקטנת ההפחתות והוצאות המימון - הביאה לתוצאות טובות מהצפוי. YES רשמה, לטענתו, תוצאות תפעוליות מעט מעל לצפוי, ורווחי מימון הביאו להשפעה מהותית על התוצאות.

ביטול תשלום דמי הנגישות העבירו את בזק בינלאומי לרווח, ובן זאב סבור כי נראה שהתוצאות כוללות גם השפעות חיוביות שספק אם יחזרו ברבעונים הבאים.

בן זאב מציין כי האתגר המרכזי של בזק, לטווח הבינוני, ימשיך להיות התייעלות. ברבעון הראשון פרשו 81 עובדים מתוך תוכנית של 400 עד לסוף הרבעון השני של 2002, ו-1,770 במהלך השנים הקרובות.

תזרים המזומנים ימשיך להיות חיובי וגבוה. האתגר המרכזי הוא שיפור עקבי בתוצאות החברות המוחזקות פלאפון ו-YES - אתגר הצפוי להימשך, להערכת בן זאב, זמן רב.

בתקופה הקרובה צפוי להימשך הלחץ על מניית בזק. עם זאת נראה כי הוא יירד במקצת, על רקע ההתקדמות בהעברת מניות זאבי בבזק לידי הבנקים (וההערכה שפועלים , לאומי והבינלאומי לא יימכרו בשוק). כמו כן, בלידר מציינים כי נראה שלא צפויה הנפקת מניות למימון הסדר העובדים, וכל הנפקה אחרת תשפיע על המניה פחות.

בן זאב מעריך את שווי החברה בכ-16 מיליארד שקל ומעניק לה מחיר יעד של 6.7 שקל המבטא מכפיל 5.5 על EBITDA צפוי לשנת 2002.

ה-EBITDA של בזק (ללא החברות המוחזקות) ממשיך, לטענת בן זאב, להיות גבוה ביותר והוא מבטא את העוצמה של החברה ואת יכולתה להמשיך ולתמוך ככל שיידרש בחברות המוחזקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully