וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות במדדים המובילים בפתיחת המסחר

30.5.2002 / 16:47

צ'ק פוינט מאבדת 1.3 אחוז למרות החוזה עם NTT היפנית שעליו הודיעה היום; גילת מוסיפה 5 אחוז; מניית ג'קדה עולה בכ-9 אחוז

יום המסחר נפתח במגמה שלילית במדדים המובילים. מדד הנאסד"ק מאבד 0.6%. מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.5%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית צ'ק פוינט המאבדת 1.3% למחיר 16.6 דולר על אף החוזה עם NTT היפאנית עליו הודיעה היום. מניית גילת מוסיפה 5% למחיר 1.7 דולרים. מניית ג'קדה עולה בכ-9% למחיר 2.8 דולרים.

המשקיעים בוול סטריט אינם צפויים היום לקבל לידיהם נתונים מהותיים מהזירה המקרו כלכלית, או חדשות בדמות דו"חות מצד חברות משפיעות הנסחרות במדדים המובילים. בהיעדר חדשות חמות
בזירת המסחר, ובלא זריקות עידוד כלשהן לשווקים, צפויים המדדים לפתוח את המסחר במגמה שלילית. החוזים העתידיים מורים בשעה זו על פתיחה בירידה של 1.1% במדד הנאסד"ק וירידה של 0.5% במדד ה- S&P500 בפתיחה.

מדד הנאסד"ק פותח את יום המסחר לאחר שאיבד אמש 1.7% לרמה של 1624 נקודות. מדד הדאו ג'ונס איבד 0.6% ונותר מתחת לקו הפסיכולוגי של 10,000 הנקודות ברמה של 9923 נקודות.

נתוני התעסוקה במשק האמריקאי המתפרסמים אחת לשבוע, הראו טרם פתיחת המסחר על ירידה קלה לרמה של 410 אלף דורשי עבודה, מרמה של 422 אלף דורשים שנרשמה בשבוע שעבר. נציין כי נתונים בגבול 400 אלף דורשי עבודה הינם אינדיקציה לחולשה במשק האמריקאי, כך לפי כלכלנים אמריקאיים.

בין החברות הישראליות שמניותיהן נסחרות בבורסת הנאסד"ק, פריסמו רובן את תוצאותיהן לרבעון החולף כשקומברס נותרה היחידה מבין הישראליות הכבדות שלא דיווחה עדיין, וצפויה לעשות זאת בתחילת יוני.

מניית צ'ק פוינט עשויה לרכז היום עניין על רקע הודעתה כי תאגיד התקשורת היפאני NTT יטמיע את מוצרי האבטחה של צ'ק פוינט, הפיירוול וה-Provider-1, במערכת ניהול האבטחה החדשה שלו. מערכת זו, הנקראת OCN FireWall Management Service, מיועדת להגן על מערכות התקשורת של חברות וארגונים הפועלים ביפאן.

היום הצטרפה למעגל המדווחות על תוצאותיהן לרבעון הראשון חברת רובוגרופ שדיווחה על גידול בהפסדיה לרבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל אשתקד. החברה דיווחה על הפסד נקי של 3.2 מיליון שקל (700 אלף דולר) בהשוואה להפסד נקי של 1.3 מיליון שקל (300 אלף דולר) ברבעון המקביל. ברבעון הקודם הסתכם ההפסד הנקי בכ-900 אלף שקל.

הכנסות רובוגרופ לרבעון הראשון הסתכמו ב-14.6 מיליון שקל (3.1 מיליון דולר) - ירידה של 22% בהשוואה להכנסות של 18.9 מיליון שקל (4 מיליון דולר) ברבעון המקביל. ברבעון הקודם דיווחה החברה על הכנסות בגובה 19 מיליון שקל. יחד עם זאת ציינה החברה נתון חיובי - שיא בצבר הזמנות
לרבעון הראשון של השנה שהסתכם ב-29.8 מיליון שקל, מרמה של 23.6 מיליון שקל בסיום שנת 2001

רפאל ערבות, יו"ר ומנכ"ל החברה, ציין כי אחד המרכיבים המשמעותיים בצבר ההזמנות הוא חוזה עליו חתמה החברה בדצמבר 2001 במסגרתו תספק שירותי לימוד מרחוק, כשהיקף העסקה עולה על 4 מיליון דולר. הפרויקט יארך כשנתיים והוא צפוי להתחיל בחודשים הקרובים. ההכנסות מפרויקט זה עדיין לא נכללות בדו"חותיה של החברה. רובוגרופ נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-11 מיליון דולר ומאז תחילת השנה איבדה מניית החברה 12%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully