וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנזין יתייקר בחצות ב-1.6%

הארץ

31.5.2002 / 10:29



מאת עמירם כהן



הבנזין בתחנות הדלק יתייקר בחצות ב-1.6%; המחיר המרבי של בנזין 96 אוקטן ובנזין 95 אוקטן (נטול עופרת) יהיה 4.33 שקלים לליטר, לעומת 4.26 שקלים לליטר עד כה. 6 אגורות מהייקור הזה נובעות מייקור שאושר בעמלת השיווק (מרווח השיווק) שגובות חברות הדלק מהצרכנים, ואגורה נוספת מהעדכון השוטף של מחירי הבנזין. המחיר המרבי של בנזין הנמכר בשירות עצמי בתחנות דלק המעניקות את השירות יהיה 4.24 שקלים לליטר.



אתמול חתמו ראש הממשלה, אריאל שרון, המשמש ממלא מקום שר התשתיות, ושר האוצר, סילבן שלום, על הצו לייקור מרווח השיווק. הייקור מהווה מרכיב ברפורמה במחירי הבנזין שגיבשו אגף התקציבים באוצר ומשרד התשתיות.



הרפורמה נועדה לעודד את חברות הדלק לשלב בתחנות משאבות לשירות עצמי, באמצעות מתן הנחה במחיר הבנזין לצרכנים בשירות עצמי. לפי הערכת האוצר, תדלוק בנזין בשירות עצמי יהיה זול בממוצע בכ-2.4 שקל לתדלוק, לעומת שירות מלא.



הצו קובע גם כי תחנות הדלק יורשו לגבות דמי שירות לילה מצרכנים רק בשעות 06:00-20:00. היום גובות מרבית התחנות תוספת שירות לילה החל ב-17:00. עוד ברפורמה:



* תחנות הדלק יעמידו לפחות 40% מהמשאבות בתחנה לשירות עצמי בתוך 4 שנים מכניסת הרפורמה לתוקף. אם לא יעמדו בלוח הזמנים תישלל מהן הזכות לגבות את עמלת השיווק בגין תדלוק בשירות מלא.



* מרווח השיווק של חברות הדלק יעודכן פעמיים בשנה, בהתאם לשינוי במרווח במדינות אירופה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully