וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת דלק: ירידה בהוצאות המימון הביאה לעלייה של 60% ברווח הרבעוני

אלי דניאל

2.6.2002 / 9:24

הירידה בהוצאות המימון - בשל שחיקת הריבית והמדדים החיוביים באנגליה, קנדה וארה"ב; סטארבקס "תרמה" הפסד של 2 מיליון שקל

קבוצת דלק , הנמצאת בשליטת איש העסקים יצחק תשובה, מדווחת הבוקר על גידול מרשים של כ-60% ברווחיה לרבעון הראשון של שנת 2002, כאשר אלה הסתכמו בכ-40 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-25 מיליון שקל ברבעון המקביל. בנטרול רווח הון של כ-10 מיליון שקל אשר נבע מהנפקה פרטית אותה ביצעה דלק רכב , הציגה החברה גידול של כ-36% ברווחיה מפעילות שוטפת.

העלייה החדה ברווח הרבעוני נובעת מקיטון שנרשם בהוצאות המימון של הקבוצה, אשר הסתכמו ברבעון החולף בכ-23 מיליון שקל, כ-67% פחות מברבעון המקביל. הקיטון בהוצאות המימון נובע בעיקר מהירידה בריבית הריאלית בגין התחייבויות שקליות בלתי צמודות, כמו גם בשל המדדים החיוביים שהיו במהלך הרבעון באנגליה, קנדה וארה"ב. כך, מדדים אלה הקטינו את הוצאות המימון בכ-23 מיליון שקל.

רווחי מגזר הרכב קטנו במהלך הרבעון בכ-45% לכ-18 מיליון שקל, בעוד שתרומת מגזר חיפושי הנפט, האנרגיה והתשתיות נותרה שלילית - הפסד של כ-10 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל. נתון מעודד ביותר העולה מהדו"חות מתייחס למגזר הנדל"ן אשר תרם ברבעון החולף רווח של כ-21 מיליון שקל, עלייה של כ-950% לעומת הרווחים ממגזר זה ברבעון המקביל. שיפור נרשם גם במגזר הדלק בשעה שהרווחים מפעילות זו הוכפלו מכ-5 מיליון שקל ברבעון המקביל לכ-10 מיליון שקל ברבעון החולף.

השורה העליונה של קבוצת דלק מראה כי הכנסותיה (בניכוי בלו, מכס ומס קנייה) גדלו במהלך הרבעון הראשון בכ-12% לרמה של 2.12 מיליארד שקל. בהקשר זה ניתן לציין כי פעילות Delek USA הניבה ברבעון החולף הכנסות של כ-571 מיליון שקל, והרווח הגולמי שנבע מפעילותה הסתכם בכ-87 מיליון שקל. עם זאת, Delek USA גרעה מהשורה התחתונה של החברה כ-5 מיליון שקל. בימים אלה בוחנת Delek USA את האפשרות להרחיב את פעילותה בארה"ב ע"י רכישת תחנות תדלוק נוספות.

רשת חנויות הקפה סטארבקס (Starbucks) "תרמה" לשורה התחתונה של קבוצת דלק הפסד של כ-2 מיליון שקל. במהלך הרבעון החולף חנכה רשת זו שתי חנויות נוספות והיא מונה כיום 5 חנויות.

ההון העצמי של קבוצת דלק הסתכם בתום הרבעון הראשון של שנת 2001 בכ-1.02 מיליארד שקל. במהלך הרבעון הצליחה החברה להקטין את האשראי הבנקאי השוטף בכ-269 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully