וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווח של כ-50.4 מיליון שקל לקרדן ברבעון הראשון

אלי דניאל

2.6.2002 / 10:59

קרדן הרוויחה כ-63 מיליון שקל מביצוע הגנות דולריות בהיקף של כ-253 מיליון דולר; רווח של כ-6.3 מיליון שקל בגין פעילות UMI

עסקת רכישת השליטה בקבוצת אי.די.בי - עסקה אשר לא יצאה אל הפועל, תרמה בסופו של דבר לשורה התחתונה של קרדן השקעות , הנמצאת בשליטת יוסף גרינפלד ואבנר שנור. קרדן מדווחת הבוקר על רווח של כ-50.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002, לאחר שהחברה רשמה ברבעון רווח של כ-63 מיליון שקל כתוצאה מביצוע עסקות הגנה דולריות בהיקף של כ-253 מיליון דולר. גם שיערוך הפיקדון הדולרי בסך של 32 מיליון דולר אותו הפקידה החברה בגין העסקה תרם לרווחי המימון.

שיפור נרשם ברווחיות מגזר הנדל"ן של החברה אשר תרם רווח רבעוני של כ-1.2 מיליון שקל - עלייה חדה של כ-197% לעומת רווחי מגזר זה ברבעון המקביל, לאחר שפעילות הנדל"ן בחו"ל הניבה רווח של כ-2.3 מיליון שקל. רווח זה קוזז ע"י הפסדי פעילות הנדל"ן בישראל.

מגמה חיובית נרשמה גם בפעילות החברה במגזר התשתיות - פעילות אשר הניבה רווח רבעוני של כ-964 אלף שקל, כפליים מהרווח ברבעון המקביל. פעילותה של קרדן בתחום המסחר הסבה לה רווח רבעוני של כ-4.1 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-392 אלף שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווחיות מגזר המסחר נובע מעלייה בחלקה של קרדן ברווחי יוניברסל מוטורס - רווחים שהסתכמו בכ-19.9 מיליון שקל - לסך של 6.3 מיליון שקל.

שני מגזרי פעילות גרמו לחברה הפסדים, כאשר עיקר הנזק נגרם ברבעון החולף מהפעילות בתחום הטכנולוגיות והתקשורת. פעילות זו "תרמה" הפסד רבעוני של כ-4.8 מיליון שקל, בעוד שהפעילות בתחום השירותים הפיננסיים הסבה לקרדן הפסד רבעוני של כ-4.3 מיליון שקל, מרביתו כתוצאה מפעילותה של TBIH.

הכנסות החברה ממכירות, שירותים וביצוע עבודות הסתכמו ברבעון החולף בכ-98.8 מיליון שקל, כ-31% פחות מהכנסות בסך של 143.5 מיליון שקל שנרשמו ברבעון המקביל. עיקר הקיטון נובע מהפסקת איחודן של תוצאות באג מולטיסיסטם וקרדן הון (כיום מגדל הון).

ההכנסות הרבעוניות של קרדן מעסקי הביטוח הסתכמו בכ-39 מיליון שקל, עלייה של כ-30% לעומת ההכנסות שהניבה פעילות זו ברבעון המקביל. סך ההכנסות של קרדן ברבעון - כ-214.1 מיליון שקל, גידול של כ-13% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל.

ההון העצמי של החברה לתום הרבעון הראשון של 2002 הסתכם בכ-254.9 מיליון שקל, והוא מהווה כ-17% ממאזנה. לחברה התחייבויות שוטפות לתאגידים בנקאיים בהיקף של כ-568.4 מיליון שקל. תזרימי המזומנים אשר נבעו מהפעילות השוטפת של החברה הסתכמו בכ-62 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully