וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיוויין שרכשה בשנה שעברה את אמיקום הישראלית גייסה 61 מיליון דולר

צורי דאר

2.6.2002 / 11:26

הגיוס - במסגרת עסקת PIPE ובהובלת אוק אינווסטמנט פרטנרס; המנכ"ל: נבחן אפשרות לרכוש חברות פורטפוליו של אוק

חברת דיוויין (divine) האמריקאית גייסה 61 מיליון דולר מקבוצת משקיעים פרטיים, שהובלה על ידי קרן ההון סיכון האמריקאית אוק אינווסטמנט פרטנרס, במסגרת עסקת PIPE - Private Investment in Public Equity.

דיוויין מסרה כי קבוצת המשקיעים הסכימה לרכוש מניות בשווי 61 מיליון דולר לפי שער המרה של כ-6 דולרים למניה. בשלב ראשון יירכשו מניות בשווי 23 מיליון דולר. בשלב השני, לאחר אישור בעלי המניות, יירכשו מניות בשווי 38 מיליון דולר נוספים. לאחר השלמת הרכישה השנייה יקבלו המשקיעים אופציה לרכישת מניות נוספת בשווי 9.5 מיליון דולר.

החברה ביצעה ספליט הפוך של מניותיה ביחס של 1:25 בסוף השבוע. בהתאם לכך, המשקיעים יקבלו 3.8 מיליון מניות לאחר השלב הראשון, כ-6.3 מיליון מניות בשלב השני וכ-1.6 מיליון מניות במידה שיממשו את האופציה לרכישה השלישית. דיוויין מצפה כי אישור בעלי המניות לחלקה השני של העסקה יתקבל עד 31 ביולי השנה. בעקבות ההשקעה ימונו שני נציגים מאוק לדירקטוריון דיוויין.

בתגובה להודעה על ההשקעה קפצו מניות דיוויין בכ-25% ונסגרו ב-28 במאי ב-5.15 דולרים למניה - מה ששיקף לחברה שווי שוק של 96 מיליון דולר.

דיוויין מסרה כי היא מתכוונת להקטין את הוצאותיה ולהתייעל בכ-40 מיליון דולר במהלך הרבעון הנוכחי. זאת, בנוסף לצמצום קודם בהוצאות בהיקף של 45 מיליון דולר בעקבות מהלכי קונסולידציה ברבעון הקודם. משמעות ההודעה היא ככל הנראה צמצום משמעותי בכ"א של החברות שנרכשו על ידה עד כה, לקראת הגעה לאיזון עד סוף השנה.

לדברי סמנכ"ל הכספים של החברה, מייקל קולינאן, עד השלמת רכישת החברות ויאנט ודלאנו ביולי השנה תסתכם קופת המזומנים שבידי החברה בכ-180 מיליון דולר.

חברת דיוויין שהוקמה בשנת 1999 מפתחת טכנולוגיות לייעול תהליכי ניהול וזרימת המידע בארגונים. ביולי 2001 השלימה דיוויין את רכישת כל מניות קבוצת אמיקום הישראלית, המשקיעה ומייעצת לחברות סטארט אפ ישראליות, כשרכשה 67% ממניותיה תמורת 13.8 מיליון מניות של דיוויין ששוויין 17.9 מיליון דולר. באפריל 2000 רכשה דיוויין 33% ממניותיה של אמיקום.

מנכ"ל דיוויין, אנדרו פליפובסקי, אמר כי החברה רכשה מאז אפריל 2001 32 חברות תוכנה ויצרניות רכיבי תקשורת. פליפובסקי הוסיף כי בעקבות ההשקעה קיימת אפשרות שהחברה תבחן אופציה לרכישת חברות בהן השקיעה אוק אינווסטמנט פרטנרס. עם החברות הישראליות בהן השקיעה אוק נמנות קליקסופטוור, קומברג' וקוגנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully