וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התקדמות ניכרת במגעים למיזוג בין שידורי עדן וישראל 10

רוני קורן-דינר

2.6.2002 / 11:56

הקבוצות הודיעו לרשות השנייה על התקדמות המגעים, וזו דחתה את מועד קבלת כתב הזיכיון של שידורי עדן שהיה אמור להתקיים מחר

זכייניות ערוץ 10, ישראל 10 ושידורי עדן, קרובות להשלמת היישום של הסכם המיזוג העקרוני ביניהן. לאחר חודשים של משא ומתן עברו שתי הקבוצות להליך גישור משפטי, וביום שישי הגיעו הצדדים לעמק השווה, אם כי ההסכם טרם נחתם.

המחלוקת העיקרית במו"מ בין הצדדים היתה סביב סירובה של שידורי עדן לשאת בהוצאות הפעלת הערוץ עד כה שווה בשווה עם ישראל 10, בניגוד לדברים שנכתבו בהסכם העקרוני (בטענה שמצבו של הערוץ מחייב שינויים בהסכם). שידורי עדן אף פנתה לרשות השנייה לקבלת הקלות כספיות מרחיקות לכת בכתב הזיכיון, אולם הרשות דחתה את רובן. הקבוצה לא ערוכה כרגע לתחילת השידורים, ואנשי התוכן שלה, ובהם המנכ"ל, נמצאים בחופשה מזה כמה חודשים.

עתה הוסכם כי שידורי עדן תישא בחלק מההוצאות, וחלקה בקבוצה הממוזגת יהיה כ-45%. על פי גירסה אחרת, חלקה של עדן יהיה 48% וחלקה של ישראל 10 יהיה 52%. היום תיערך פגישה נוספת בין הצדדים, לסיכום פרטי המיזוג.

הקבוצות הודיעו לרשות השנייה על התקדמות המגעים, וזו דחתה את מועד קבלת כתב הזיכיון של שידורי עדן (שהיה אמור להתקיים מחר), עד למיצוי המגעים לכאן או לכאן. לדברי מוטי שקלאר, יו"ר מועצת הרשות, אם ייחתם המיזוג עדן לא תזדקק עוד לכתב הזיכיון, והמועצה תבדוק את הרכב הבעלות החדש בקבוצה הממוזגת - אך יש לשער שהמועצה לא תציב מכשולים בדרכן של שתי הקבוצות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully