וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר מינוי בראל למנכ"ל הקבוע של רשות השידור

עינב בן יהודה

2.6.2002 / 13:07

13 שרים הצביעו בעד המינוי, 3 נמנעו ו-1 התנגד; בראל: "אני מאושר שהצדק יצא לאור; אמשיך ואטפל באינטנסיוויות בכל נושאי רשות השידור"

הממשלה אישרה היום את מינויו של יוסף בראל למנכ"ל קבוע של רשות השידור. בהצבעה שנערכה הצביעו 13 שרים בעד המינוי, 3 נמנעו ו-1 התנגד.

בראל אמר לאחר ההצבעה: "אני מאושר שהצדק יצא לאור. אני אמשיך ואטפל באינטנסיוויות בכל נושאי רשות השידור, כפי שעשיתי עד היום. אין דבר יותר קבוע מהזמני ואין דבר זמני יותר מהקבוע". בראל הוסיף כי ימשיך לפעול להתייעלות רשות השידור ולתיקון הליקויים כפי שעלו מדו"ח מבקר המדינה ודו"ח הביקורת של רו"ח יעקב גינצבורג.

בשבוע שעבר שלחה נשיאות מועצת העיתונות מכתב דחוף לכל שרי ממשלת ישראל, ובו ביקשה מהם שלא לאשר את מינויו של בראל לתפקיד המנכ"ל הקבוע של רשות השידור. "מי שמצהיר על כפיפות מוחלטת לעמדות ראש הממשלה ורואה עצמו כנטול שיקול דעת מקצועי עצמאי, מעיד על עצמו שאין הוא ראוי לנהל רשות שידור ממלכתית-ציבורית", נטען במכתב. "קיימת סכנה מוחשית שתחת ניהולו של בראל תהפוך רשות השידור לשופר של הממשלה, ולא יהיה אפשר אפילו לטעון כי הכתובת לא היתה רשומה על הקיר".

מספר ימים לפני שליחת המכתב אישרה ועדת רביבי, הבודקת את המינויים בשירות הציבורי, את מינויו של בראל לתפקיד המנכ"ל הקבוע של רשות השידור. הוועדה קיבלה את חוות הדעת של מליאת רשות השידור, שקבעה כי מינויו של בראל חיוני לרשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully