וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המונדיאל גנב את ההצגה - המעו"ף עלה ב-1.2% במחזור זעום

אילן מוסנאים

2.6.2002 / 17:18

פורמולה עלתה ב-9.7% עקב המעבר לרווחיות; עליות במניות הבנקים וקבוצת אי.די.בי

הבורסה של תל אביב סיימה הערב את המסחר בעליות שערים נאות של כ-1% במדדים המובילים תוך מחזור נמוך של 110 מיליון שקל.

המסחר בבוקר נפתח בעליות של כ-1%, למרות הירידות ביום שישי בנאסד"ק, כשהמשקיעים מעדיפים להתרפק על ההיחלשות בשער הדולר מול השקל ביום שישי. העליות נמשכו, במחזורים דלילים, לאורך כל שעות המסחר, כשאת עיקר העניין מרכזים משחקי המונדיאל ששודרו לאורך כל שעות היום בשידורים חיים. הסבר נוסף שסיפקו פעילים בשוק למחזורים הנמוכים היה שהמשקיעים מעדיפים להמתין לפתיחת המסחר מחר בבורסות אירופה ובחוזים על הנאסד"ק, ולראות כיצד יגיבו להסלמה הבטחונית בין הודו לפקיסטן.

מדד המעו"ף נסגר בעלייה של 1.2% לרמה של 3862 נקודות ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.9% לרמה של 376.1 נקודות. התל-טק 15 עלה ב-0.9%.

מניית טבע, שפתחה את המסחר עם פער חיובי של 1.2%, נסגרה בעלייה של 0.7% במחזור של 22 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. המניה המשיכה את המומנטום החיובי בעקבות הדו"ח המצוין של החברה לרבעון הראשון של 2002 והאישורים האחרונים שקיבלה מה-FDA.

מניות הבנקים נסחרו במגמה מעורבת אחרי הדו"חות הכספיים שפירסמו בשבוע שעבר: מניית בנק לאומי עלתה ב-2.5%, מניית בנק דיסקונט עלתה ב-0.9%, מניית בנק המזרחי נסחרה בעלייה של 1.1%. מניית בנק הפועלים ירדה ב-0.4%.

נזכיר כי בנק דיסקונט צימצם את ההפסדים שלו ברבעון הראשון בצורה חדה - מ-138 מיליון שקל ל-38 מיליון שקל; בנק המזרחי היה היחיד שהציג עלייה של ממש ברווחים; והבנק הבינלאומי רשם הרעה משמעותית בפעילותו וסיים את הרבעון בהפסד של 70 מיליון שקל - הפסד ראשון בתולדות הבנק. בנק לאומי סיים את הרבעון עם הפרשות נמוכות משמעותית מתחזיות האנליסטים - מה שהוביל לרווח גבוה מהתחזיות, ובנק הפועלים הציג אף הוא שיפור קל ביחס לתחזיות. מניית לאומי לא הושפעה מהידיעה ב-TheMarker לפיה הבנק הוא הנושה הגדול ביותר (68 מיליון דולר) של מיזם גילת סטארבנד שנכנס להליך של "צ'אפטר 11".

מניית בנק הפועלים הגיבה להמלצות השליליות שקיבלה ממספר בתי השקעות זרים. האנליסטים של בתי ההשקעות יו.בי.אס, ג'יי.פי מורגן ומריל לינץ' הותירו למניה את המלצותיהם ללא שינוי, אך בג'יי.פי מורגן הורידו את התחזיות ואת מחירי היעד. בכל אופן, למרות שלא שינו את ההמלצות למניה, האנליסטים של בתי ההשקעות הציגו חזית אחידה בהערכותיהם השליליות לגבי הסבירות לשיפור בתוצאות הבנק בשנת 2002. יתרה מכך, האנליסטים ציינו כי ההפרשות שהבנק ביצע ברבעון הראשון נמוכות מדי ולא משקפות את המצב האמיתי של המשק הישראלי.

מניות קבוצת אי.די.בי נסחרו בעליות שערים נאות. חברות הקבוצה פירסמו ביום חמישי את דו"חותיהן לרבעון הראשון של 2002 ודיווחו על מעבר לרווחים, לאחר הפסדי העתק ב-2001. מניות אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח עלו ב-1.3% ו-1.1% בהתאמה, דסק"ש עלתה ב-1.2% וכלל תעשיות עלתה ב-1.5%.

כלל תעשיות זכתה הבוקר להעלאת המלצה מבנק הפועלים. בבנק העלו את ההמלצה למניה מ"החזק" ל"קנייה". מחיר היעד בו נקבו בבנק ל-12 החודשים הבאים הוא 22 שקל - גבוה בכ-25% מהמחיר בו פתחה המניה את המסחר הבוקר.

פורמולה רשמה עלייה של 9.7% במחזור של 3 מיליון שקל. החברה דיווחה היום על מעבר לרווח קטן של 292 אלף דולר ברבעון הראשון של 2002. ב-2001 הפסידה החברה כ-52.5 מיליון דולר, מזה כ-13.2 מיליון דולר ברבעון הראשון.

חברת אורמת עלתה ב-4.6% במחזור של מיליון שקל. החברה דיווחה היום כי היא צפויה לרשום רווחי הון של כ-17.3 מיליון דולר, כתוצאה מהגיוס שביצעה החברה הבת אופטי קנדה. אופטי גייסה ממשקיעים קנדיים ואמריקאיים סכום של כ-58.3 מיליון דולר לפי שווי של 157 מיליון דולר.

מניית ח.מר ירדה ב-5.1% במחזור של 326 אלף שקל. החברה דיווחה הבוקר על מעבר להפסד של כ-4.9 מיליון שקל, עקב הפרשות של כ-9 מיליון שקל בגין מחיקת חובות לתבל. ברבעון המקביל הרוויחה החברה 4.2 מיליון שקל.

מניית מילומור נפלה ב-9.9% במחזור של 190 אלף שקל. החברה הכחישה את הידיעה ב"מעריב" לפיה היא וחברת קווינקו מובילות ברכישת הקזינו באתונה. החברה מסרה כי על פי הודעה שהגיעה אל משרדיה אתמול, הקונסורציום בו השתתפה החברה הבת קלאב הוטל לוטראקי לא זכה במכרז. החברה מסרה כי תוצאות המכרז כפופות לאישור הממשלה ביוון, וכי היא בוחנת את תוצאות המכרז ותשקול את צעדיה. מניית קווינקו נסחרה ללא שינוי מבלי שבוצעה בה אף עסקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully