וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

6 חודשי עבודות שירות וקנס של 50 אלף שקל לרואה חשבון שהריץ מניה

אמיר הלמר

2.6.2002 / 13:39

דניאל מיצנגנדלר, שגרם להעלאת שער מניית ממד ב42%, טען בבית המשפט כי עשה זאת כי מישהו "עיצבן" אותו בכך שהוריד את שער המניה באופן בלתי לגיטימי

שופטת ביהמ"ש השלום בתל אביב יהודית אמסטרדם גזרה בסוף השבוע את דינו של דניאל מיצנגנדלר, רו"ח במקצועו אשר שימש בשנת 1998 כמנהל השקעות בחברת אטמור וסחר מטעמה בבורסה. בגזר הדין הטילה השופטת על מיצנגנדלר 6 חודשי עבודות שירות וכן קנס בסך 50 אלף שקל.

ראשית הסיפור בשנת 1998 כאשר מיצנגנדלר, במסגרת פעילותו באטמור, ביצע בתאריך מסוים עסקות מלאכותיות במניית ממד ישראל טכנולוגיות כאשר הזרים פקודות רכישה ומכירה נוגדות אשר גרמו בסופו של דבר להעלאת שער המניה בכ-42%.

מיצנגנדלר הואשם והודה כי יצר מצג שווא במניות אלה והגיע עם הפרקליטות לעסקת טיעון לפיה הפרקלטות תבקש מביהמ"ש להטיל עליו עונש מקסימלי של 6 חודשי מאסר בפועל שלא לריצוי בעבודות שירות וקנס מכביד, ואילו הוא יטען לעונש באופן חופשי.

מיצנגנדלר טען כי לא עשה את הפעולות למטרות רווח, לא שלו ולא של אטמור, וכי אין כל מניע כלכלי לעבירה שביצע. מיצנגנדלר טען כי עשה את הפעולות כי מישהו "עיצבן" אותו בכך שהוריד את המניה, אולי באופן לא לגיטימי, ולכן רצה להעלותה בחזרה.

השופטת קובעת בהחלטה כי מדובר במעידה חד פעמית וכי לא היה ניסיון להפיק רווח או הנאה מהמעשה. השופטת מציינת כי המעשה ככל הנראה נעשה מתוך הפרעה נפשית כשהנאשם רואה עצמו כרגולטור של שוק ההון המעלה ומוריד מניות עפ"י גחמותיו.

השופטת קובעת כי בנסיבות המקרה אין לשים את הנאשם מאחורי סורג ובריח וכי יש להכותו בכיסו ומטילה עליו כאמור עונש של 6 מחודשי עבודות שירות ו50 אלף שקל קנס. וכן 12 חודשי מאסר על תנאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully