וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח.מר עברה להפסד רבעוני של כ-4.9 מיליון שקל

אלי דניאל

2.6.2002 / 15:18

התחזיות ל-2002 יעודכנו בשל מצב שוק הטלוויזיה הרב ערוצית בארץ וההאטה בשוק התקשורת העולמי

חברת ח.מר , הנמצאת בשליטת חיים מר, מדווחת על מעבר להפסד רבעוני של כ-4.9 מיליון שקל, בעוד שברבעון המקביל נרשם רווח נקי של כ-4.2 מיליון שקל, וזאת כתוצאה מהפרשה בסך של 9 מיליון שקל בגין חובותיה של חברת הכבלים תבל, חובות אשר לטענת החברה מסתכמים בכ-46.5 מיליון שקל.

בחברה מציינים כי החוב האמור אינו כולל תביעות כספיות נוספות הנובעות מאי קיום הזמנות לאספקת מוצרים, ונזקים אחרים שנגרמו לחברה בשל אי עמידת תבל בהסכמים בין הצדדים. בנטרול ההפרשה, היתה מציגה החברה רווח של כ-1.6 מיליון שקל.

תבל השפיעה לרעה גם על השורה העליונה של ח.מר, כאשר ההכנסות הצטמקו בכ-25% לכ-127.9 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של כ-171.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. הקיטון בהיקף ההכנסות נובע מהירידה במחזור המכירות של החברה הבת, TMCS, וזאת בשל אי השלמת העסקה עם תבל. על פי סיכום הדברים ממאי 2001 בין TMCS לתבל, אמורה היתה תבל לשלם כ-13 מיליון דולר תמורת ממירים דיגיטליים. עסקה זו לא הושלמה ואספקת הממירים הופסקה בדצמבר 2001, לאחר שכשליש מהממירים שהוזמנו כבר הועברו לתבל.

הרווח הגולמי של החברה קטן ברבעון הראשון בכ-16% לכ-33.1 מיליון שקל, אם כי שיעור הרווח הגולמי של החברה עלה מ-22.9% ברבעון המקביל לכ-25.9% ברבעון הראשון של השנה. בח.מר מציינים כי עיקר השינוי בשיעור הרווח הגולמי נובע מהירידה בחלקה של TMCS מסך פעילות החברה.

בח.מר מציינים כי החברה מתכוונת לעדכן את תחזיתה לשנת 2002. זאת, בהתחשב במצב אליו נקלע שוק הטלוויזיה הרב ערוצית בארץ, ההאטה בשוק התקשורת העולמי, אמצעי הזהירות בהם נוקטת החברה מול לקוחות בעלי סיכון לחשיפה מצד אחד, ולאור הפעולות בהן נוקטת החברה לשם גיוון פעילותה לאפיקים נוספים ובהרחבת פעילותה הבינלאומית למדינה נוספת במזרח אסיה, מצד שני.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכם בכ-119.8 מיליון שקל והוא מהווה כ-23.7% ממאזן החברה. הייסוף בשער הריאל הברזילאי הגדיל את ההון העצמי של החברה במהלך הרבעון בכ-855 אלף שקל והייסוף בשער הפזו המקסיקני הגדיל את ההון העצמי בתקופה זו בכ-2.9 מיליון שקל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון החולף בכ-64.2 מיליון שקל, לאחר שבמהלך הרבעון שילמה ברן את יתרת חובותיה לחברה.

הקשיים אליהם נקלעו זכייני הטלוויזיה הרב ערוצית אילצו את החברה הבת רוטל.קום לבצע צעדי התייעלות והתאמה, צעדים שבאו לידי ביטוי, בין היתר, בקיצוץ של כ-40% מכוח אדם שלה.

מצב שוק ההון גרם גם לכך שהחברה נאלצה להקפיא, בינתיים, את תוכניותיה לגייס הון מהציבור, מה שעשוי להקשות ולעכב את הרחבת פעילות החברה, ולפגוע בניסיונותיה להרחיב את פריסתה למדינות נוספות ובכוונתה לשפר את תיק האשראי שלה.

באשר לחטיבת ה-Regard (חטיבת מערכות צפייה והקלטה), הרי שזו הועברה לחברה חדשה, ריגארד, מתוך כוונה שהיא תבצע גיוס הון. בחברה מציינים כי הם על סף חתימה עם בנק השקעות אירופי אשר עתיד לסייע בהפצת 30%-40% ממניותיה של החברה החדשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully