וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זאבי מחשבים ממשיכה להידרדר: הפסד רבעוני של כ-5.6 מיליון שקל

אלי דניאל

2.6.2002 / 16:15

הגירעון בהון העצמי תפח לכ-13.8 מיליון שקל; החברה מנהלת מו"מ עם 3 הבנקים המלווים לחידוש האשראי שנטלה

בתקופה האחרונה נרשמה התאוששות במספר חברות הנמנות על קבוצת זאבי, ביניהן מלם מערכות , אבל מגמה זו לא דבקה בחברת זאבי מחשבים שמדווחת היום על הפסד רבעוני של כ-5.6 מיליון שקל, ירידה של כ-79% לעומת הפסדיה ברבעון המקביל.

הירידה בהפסדי החברה נובעת מקיטון בהפסדי החברות המוחזקות, טלנולדג' ומטאפורם. טלנולדג' "תרמה" לחברה הפסד של כ-6.9 מיליון שקל ומטאפורם "תרמה" הפסד של כ-200 אלף שקל. כמו כן, ברבעון המקביל הושפעה זאבי מחשבים גם מהפסדיה של סימטרון , בעוד שתוצאותיה של סימטרון לא נכללו ברבעון הראשון. במהלך הרבעון ביצעה החברה הפרשה לירידת ערך בסך של כ-700 אלף שקל בגין חברות מוחזקות.

נתון בעייתי מבחינת החברה הינו הגידול המהותי בגירעון בהון העצמי. בעוד שבתחילת השנה עמד הגירעון על כ-1.6 מיליון שקל, הרי שבתום הרבעון תפח הגירעון עד לכ-13.8 מיליון שקל. הגידול בגירעון בהון נובע בעיקר מהפסדי חברות כלולות כמו גם מהוצאות מימון של כ-3.7 מיליון שקל. ברבעון החולף היה לחברה תזרים מזומנים שלילי של כ-543 אלף שקל והגירעון בהון החוזר הסתכם בכ-26 מיליון שקל.

בחברה מציינים כי בשל ההתחייבויות לבנקים, החברה מצמצמת בהדרגה את תמיכתה בחברות הבנות והיא פועלת למימוש החזקותיה בחברות מוחזקות. במקביל, החברה פועלת לחידוש האשראי הבנקאי שנטלה והיא מנהלת בימים אלה מו"מ עם הבנקים המלווים. החובות השוטפים לבנקים הסתכמו בתום הרבעון הראשון בכ-76.6 מיליון שקל.

לחברה חובות לשלושה בנקים - הבנק הבינלאומי הראשון , בנק הפועלים ובנק דיסקונט , כאשר עיקר החוב נכון לתום הרבעון הראשון היה לבנק הבינלאומי, בסך של כ-52.5 מיליון שקל. החוב לבנק דיסקונט הסתכם בתום הרבעון בכ-14.7 מיליון שקל ואילו החוב לבנק הפועלים הסתכם בכ-8.8 מיליון שקל.

יש לציין, כי בראשית הרבעון השני פרעה החברה חובות בסך של כ-7.2 מיליון דולר בגין התמורה שנתקבלה ממכירת מניות סימטרון, מזה כ-6.4 מיליון דולר שולמו לבינלאומי, כ-500 אלף דולר לדיסקונט וכ-300 אלף דולר להפועלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully