וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות הפיחות: צבירה שלילית בתוכניות החיסכון המט"חיות בחודש מאי

ליאור כגן

2.6.2002 / 16:52

תוכניות החיסכון המדדיות גייסו כמיליארד שקל; האטרקטיוויות של תוכניות החיסכון פחתה בעקבות הריביות הנמוכות שהן מציעות - כ-2.5%-3% לשנה

למרות שהפיחות בשער השקל נמשך בחודש מאי, ומדד המחירים עלה בשיעור חד של 1.5%, הציבור לא נהר לתוכניות החיסכון. מנתונים לא רשמיים שהגיעו ל-TheMarker, עולה כי הצבירה בתוכניות החיסכון המט"חיות בחודש מאי היתה שלילית, והצבירה בתוכניות החיסכון המדדיות הסתכמה בכמיליארד שקל.

לשם השוואה, בחודש אפריל נצבר בתוכניות החיסכון המדדיות סכום גדול של כ-2 מיליארד שקל. מתחילת השנה נכנסו (נטו) לתוכניות החיסכון כ-1.56 מיליארד שקל, כאשר הצבירה בתוכניות המדדיות הסתכמה ב-1.6 מיליארד שקל, ואילו מתוכניות החיסכון הצמודות למט"ח נפדו כ-400 אלף שקל.

את הצבירה השלילית בתוכניות החיסכון המט"חיות ניתן להסביר הן בהפקדות נמוכות של הציבור, והן בפדיון גדול של כ-500-700 מיליון שקל של תוכניות חיסכון צמודות למט"ח שנפתחו לפני שנתיים, עם פרסום רפורמת בן בסט.

ההפקדות הנמוכות הן גם תוצאה של ריביות נמוכות המשולמות באפיק זה. כך לדוגמה, בתוכניות החיסכון הצמודות לדולר לתקופה של שנתיים, ניתן לקבל ריבית שנתית של כ-2.5%-3%, וריבית דומה מציעים הבנקים בתוכניות החיסכון המדדיות. ההפקדות הנמוכות לתוכניות החיסכון הללו מצביעות על הערכת הציבור כי בנק ישראל יצליח לשמור על האינפלציה, והפיחות בדולר ייבלם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully