וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגמת העליות התחזקה לקראת הסגירה - המעו"ף הוסיף כ-1.2%

אמיר טייג

3.6.2002 / 17:18

מניית לאומי הוסיפה 1.1%; מניית בנק הפועלים עלתה ב-1.2% למרות שקיבלה המלצות שליליות ממספר בתי השקעות


הבורסה בתל אביב הציגה היום עליות שנמשכו לאורך כל שעות היום. מדד המעו"ף, שפתח בעלייה קלה של 0.4%, המשיך לעלות לאורך כל יום המסחר וסגר בעלייה של 1.2% לרמה של 390.8 נקודות. מדד תל אביב 100 הוסיף 0.9% ומדד התל-טק עלה ב-0.9%. מחזור המסחר הסתכם ב-243 מיליון דולר, מחזור גבוה יחסית לממוצע בתקופה האחרונה.

המגמה החיובית נמשכה כל היום בבורסה בתל אביב על רקע חוזים חיוביים בנאסד"ק והשקט היחסי בזירה הבטחונית. הערכות כי מרבית המסחר בימים האחרונים מתבצע על ידי פעילי מעו"ף, מאחר ששאר הפעילים מגלים חוסר עניין וממשיכים להמתין להתפתחויות הנוגעות לתוכנית הכלכלית ורמת הריבית שתיגזר מהשפעותיה.

מניית בנק הפועלים ממשיכה לרכז עניין בעקבות ההמלצות השליליות שקיבלה ממספר בתי השקעות זרים. האנליסטים של בתי ההשקעות יו.בי.אס, ג'יי.פי מורגן, גולדמן סאקס ומריל לינץ', שהותירו את המלצותיהם למניה ללא שינוי, אך בג'יי.פי מורגן וגולדמן הורידו את התחזיות ואת מחירי היעד. למרות שלא שינו את ההמלצות למניה, האנליסטים של בתי ההשקעות הציגו חזית אחידה בהערכותיהם השליליות לגבי הסבירות לשיפור בתוצאות הבנק בשנת 2002. יתרה מכך, האנליסטים ציינו כי ההפרשות שהבנק ביצע ברבעון הראשון נמוכות מדי ולא משקפות את המצב האמיתי של המשק הישראלי. מניית בנק הפועלים עלתה ב-1.2%.

מניית בנק לאומי מרכזת עניין רב היום נוכח הפרסומים כי שלמה אליהו, אשר מראה כוונות לרכישת הבנק זה תקופה ארוכה וכבר מחזיק בכ-10% ממניות הבנק, התפטר מדירקטוריון בנק אגוד. התפטרות זו עשויה לרמוז על כך שאליהו צפוי למכור מניות בבנק אגוד על מנת למנוע ניגוד עניינים בעת רכישה נוספת של מניות בנק לאומי. מניית הבנק הוסיפה היום 1.1%.

אילן ששון ממוריץ טוכלר אומר כי בימים האחרונים רואה ביקושים הולכים וגדלים למניות הבנקים מקרב לקוחותיו אשר מעריכים כי המחיר הנוכחי הינו מחיר אטרקטיווי בטווח הארוך. ששון מזהה בקרב לקוחותיו נכונות להשקיע במניות הבנקים תוך כוונות השקעה ארוכות טווח.

חברת אורמת ערכה הבוקר מצגת בפני פעילים בשוק, בה שיווקה את הנפקת החוב אותה היא צפויה לערוך מאוחר יותר השבוע. בשבוע שעבר הנפיקה החברה אג"ח למוסדיים בהצלחה מרובה, לאחר שהגדילה את היקף ההנפקה למוסדיים ב-33% וגייסה 100 מיליון שקל. גם את הגיוס הצפוי מהציבור הגדילה החברה ב-33% ל-200 מיליון שקל, נוכח ביקוש היתר. המניה נסגרה בירידה של ב-0.8% לאחר שעלתה מרבית היום.

מניות קבוצת אי.די.בי ריכזו מחזורים גבוהים היום ונסחרו בעליות מרשימות. מניית דיסקונט השקעות עלתה ב-3% במחזור גבוה יחסית של 21 מיליון שקל, השני בגובהו בבורסה. אי.די.בי פיתוח עלתה 3% במחזור מרשים של 9 מיליון שקל. אי.די.בי אחזקות וכלל תעשיות עלו בהתאמה ב-1.9% ו-3.2%.

מניה נוספת אשר ריכזה עניין רב היום הייתה זאבי מחשבים . לקראת תום המסחר הודיעה החברה כי המשא ומתן עם הבנק הבינלאומי לחידוש ההלוואות שניתנו חברה לא עלה יפה ולא יחתם הסכם לפי המתכונות עליה נוהל משא ומתן. המניה הגיבה לידיעה בירידה של 29% במחזור של 86 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully