וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטרום לא אישר לזכייניות ערוץ 2 להתאגד לרכישת תכנים מאקו"ם ותל"י

אמיר הלמר

3.6.2002 / 14:09

הממונה קובע כי השיתוף בין זכייניות הערוץ השני עלול לפגוע בתחרות בשוק הטלוויזיה המסחרית, במיוחד על רקע חולשתה היחסית של ישראל 10

הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד דרור שטרום, החליט שלא לתת פטור להסכם בין זכייניות הערוץ השני לניהול משא ומתן משותף מול האיגודים לניהול זכויות יוצרים אקו"ם - אגודת קומפוזיטורים ומו"לים למוסיקה בישראל, ותל"י - תמלוגים ליוצרי קולנוע וטלוויזיה בישראל בע"מ.

באמצעות המשא ומתן המשותף ביקשו הזכייניות להגיע להסכם אחיד לשלושתן עם האיגודים, שיהיה בתוקף עד תום תקופות הזיכיון הנוכחיות בנובמבר 2003. ההסכם נועד להסדיר את השימוש בזכויות היוצרים והמבצעים המנוהלות על ידי הארגונים ואת התמורה בעדו.

הממונה מצא כי שיתוף הפעולה המבוקש בין הזכייניות במשא ומתן עלול לפגוע בתחרות במספר תחומים, בחלק ניכר מן השווקים.

ראשית, קובע הממונה כי שיתוף הפעולה עלול להקים לזכייניות כוח שוק מונופסוני מול תל"י - דבר העלול לפגוע ישירות ביוצרים המאוגדים בארגון. שיתוף הפעולה בין הזכייניות, שהן רוכשות מרכזיות של הפקות מקוריות, נמצא כעלול לפגוע בתחרות בתחום רכישת רשיונות השימוש מן האיגודים.

עוד קובע הממונה כי השיתוף בין זכייניות הערוץ השני עלול לפגוע בתחרות בשוק הטלוויזיה המסחרית, במיוחד על רקע חולשתה היחסית של זכיינית הערוץ השלישי - ישראל 10. בין היתר, נמצא כי שיתוף הפעולה עשוי להקנות לזכייניות ערוץ 2 יתרון ברכישת תשומה מהותית ולהאמיר עוד יותר את חסמי הכניסה הניצבים בפני ישראל 10.

הממונה קבע כי טענת הזכייניות בדבר היות האיגודים גופים "מעין מונופוליסטיים" אינה מצדיקה כשלעצמה מתן פטור, וכי חבירת הזכייניות לצורך ניהול מו"מ מול האיגודים אינה נחוצה ואינה הכרחית לשם הסדרת נושא תמחור רשיונות השימוש בזכויות יוצרים.

משנמצא כי ההסדר המבוקש מקים חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות החליט הממונה שלא לתת לו פטור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully