וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן הקצתה 15 מיליון שקל לרכישת מניותיה ומניות חברות בנות

אלי דניאל

3.6.2002 / 14:25

תבצע הרכישות בעצמה או באמצעות החברה הבת קרדן אחזקות פיננסיות

חברת קרדן השקעות , הנמצאת בשליטת יוסף גרינפלד ואבנר שנור, מתכוונת לנצל את רמות המחירים הנמוכות בהן נסחרות מניותיה ומניות שתי החברות המוחזקות קרדן נדל"ן וקרדן טכנולוגיות - כך עולה מהודעת החברה. לפי הודעה זו, הקצתה קרדן סך של עד 15 מיליון שקל לשם רכישת מניותיה ו/או מניות של החברות המוחזקות. הרכישה תבוצע ע"י קרדן עצמה או על ידי החברה הבת קרדן אחזקות פיננסיות.

הצעד בו נוקטת החברה מגיע לאחר שבספטמבר 2001 הודיעה קרדן על הקצאת מסגרת כספית של עד 10 מיליון שקל לשם ביצוע רכישות דומות. מאז הספיקה קרדן אחזקות פיננסיות לרכוש מניות קרדן בהיקף של למעלה מ-7 מיליון שקל, בעוד שקרדן עצמה הגדילה את החזקותיה בקרדן נדל"ן ובקרדן טכנולוגיות.

אם לשפוט על פי ביצועי מניות 3 החברות מאז תחילת השנה, הרי שלקרדן ישנה סיבה מספיק טובה לבצע את הרכישות. כך, מניית קרדן נדל"ן איבדה מאז תחילת השנה 22% ומניית קרדן טכנולוגיות השילה מתחילת 2002 כ-20% משוויה. מניית החברה האם, קרדן, הושפעה ככל הנראה לשלילה מביטול עסקת רכישת השליטה בקבוצת אי.די.בי, והיא צנחה מאז תחילת השנה בכ-45%.

אתמול דיווחה קרדן על רווח נקי של כ-50.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002, רווח אשר נבע רובו ככולו מרווח של 63 מיליון שקל בגין עסקת ההגנה הדולרית שבוצעה בעת שהחברה נערכה לביצוע עסקת אי.די.בי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully