וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף ירד ב-0.2%; מניית לאומי עלתה ב-1.3%

אמיר טייג

4.6.2002 / 17:22

מניית זאבי מחשבים קרסה ב-26%; כלל תעשיות ירדה ב-1.1% על רקע הנפילה של גילת בוול סטריט

לאחר פתיחה שלילית ושעה קצרה של היפוך מגמה חזר השוק בתל אביב לרדת וסגר בסוף היום בירידה של 0.2% לרמה של 390. מדד תל אביב 100 סגר בירידה של 0.2% לרמה של 378.8 והתל-טק ירד בשיעור חד יותר של 1% בעקבות הירידות אתמול בנאסד"ק. מחזור המסחר הסתכם ב-260 מיליון שקל מחזור גבוה יחסית לממוצע בתקופה האחרונה, זה היום השני ברציפות.

לאחר עליות יציבות אתמול בבורסה בתל אביב, שלוו במחזור גבוה יחסית, השוק פתח בירידות מתונות ומימושים. לקראת הצהריים, עם סיום המשחק בין קוסטה ריקה וסין, התעורר השוק למשך כשעה קלה והחל לעלות חזרה לכיוון נקודת האפס. אך העליות לא החזיקו מעמד זמן רב, והמדדים עברו לירידות קלות עד סגירת המסחר.

להערכת רמי דרור, מנכ"ל די.בי.אם השקעות, הירידות היום באו בעקבות הירידות אתמול בארה"ב ומימושים לאחר יומיים של עליות בישראל. דרור מוסיף כי ההמתנה לאישור התוכנית הכלכלית היוותה גורם חיובי היום, אשר מיתן את הירידות. דרור מעריך כי לפעילות צה"ל בשכם השפעה נמוכה על המסחר. להערכתו, השוק עדיין במצב של "שבירות" גבוהה.

מניית בנק לאומי המשיכה לרכז עניין רב היום נוכח הפרסומים כי שלמה אליהו, המראה כוונות לרכישת הבנק זה תקופה ארוכה וכבר מחזיק בכ-10% ממניות הבנק, התפטר מדירקטוריון בנק אגוד. "התפטרתי מדירקטוריון בנק אגוד על מנת להתמסר לבנק לאומי", אמר אליהו, והוסיף כי הוא רואה עצמו בעל שליטה פוטנציאלי לאחר הפרטת הבנק. מניית בנק לאומי עלתה בסיום המסחר ב-1.3%.

מניה נוספת אשר ריכזה עניין רב אתמול והיום היא זאבי מחשבים. לקראת תום המסחר הודיעה החברה כי המשא ומתן עם הבנק הבינלאומי, הנושה העיקרי של זאבי מחשבים, לחידוש ההלוואות שניתנו לחברה ופרישתם מחדש, לא עלה יפה ולא ייחתם הסכם לפי המתכונת עליה נוהל משא ומתן. המניה הגיבה אתמול לידיעה בירידה של 29%, והיום הוסיפה וירדה בכ-26% במחזור של 70 אלף שקל.

מניות קבוצת אי.די.בי שריכזו מחזורים גבוהים יחסית אתמול ונסחרו בעליות מרשימות, רשמו היום מגמה מעורבת. אי.די.בי פיתוח ירדה ב-0.6%, אי.די.בי אחזקות עלתה ב-1.1%, וכלל תעשיות ירדה בשיעור של 1.1%. הערכות הן כי מניית כלל תעשיות סובלת היום מלחץ מוכרים מאחר שהיא מחזיקה נתח בגילת, אשר ירדה אתמול ב-23% בוול סטריט על רקע הודעת סטארבנד על פשיטת רגל. מניית דיסקונט השקעות שהוסיפה אתמול כ-3% במחזור גבוה מאוד, עלתה היום 0.5% נוספים במחזור גבוה של 15 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully