וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקסלנס: ויליפוד תודיע בקרוב על מדיניות דיווידנד של 50% מהרווח

אילן מוסנאים

4.6.2002 / 11:45

האנליסט גלעד שמעוני מעניק למניה המלצת "קנייה חזקה" ומחיר יעד הגבוה בכ-140% ממחירה בבורסה

יבואנית המזון ויליפוד לא מושכת בדרך כלל תשומת לב רבה ולא מעוררת עניין רב אצל המשקיעים בבורסה. עם זאת, החברה צדה את עינו של האנליסט גלעד שמעוני מבית ההשקעות אקסלנס, שסבור שצפויות בה התפתחויות מעניינות בתקופה קרובה, שיגבירו את עניין המשקיעים בה.

שמעוני סבור כי החברה מתומחרת בשווי נמוך בהרבה משוויה האמיתי, ולפיכך מעניק לה המלצת "קנייה חזקה". מחיר היעד ששמעוני מעניק למניה הינו 34 שקל - גבוה בכ-140% מהמחיר בו נסחרת החברה בבורסה.

באקסלנס מעריכים כי אחת הסיבות העיקריות לדיסקאונט הגבוה בו נסחרת החברה היא הסחירות הנמוכה של המניה. שמעוני מציין כי החברה צפויה להודיע בקרוב על אימוץ מדיניות דיווידנד של כ-50% מהרווחים, שתהווה תשואת דיווידנד של למעלה מ-7% לשנה. דבר זה ישפר לדעתו את הסחירות בנייר ויציף את הערך הכלכלי הטמון בחברה. בנוסף, מציין שמעוני כי מימוש של האופציות והאג"ח להמרה של החברה יגביר את הסחורה הצפה בנייר.

ויליפוד הינה אחת החברות המובילות בארץ ליבוא, שיווק והפצה של מוצרי מזון. מחזור המכירות של החברה ב-2001 הסתכם בכ-127 מיליון שקל - נמוך בכ-1% מהמכירות ב-2000. למרות זאת, הרווח הנקי של החברה צמח ב-2001 בכ-180% ל-5.5 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2002 הציגה החברה צמיחה של 281% ברווח הנקי ל-3.1 מיליון שקל, וזאת תוך עלייה של 2% במכירות.

שמעוני אומר כי יכולות החברה בתחום הרכש בעולם, לצד יתרות הנזילות הגדולות, הביאו את ויליפוד לצבור מלאי גדול מן הרגיל בסוף 2001 ותחילת 2002 - מלאי שנרכש בשער חליפין נמוך משמעותית משער החליפין היום. כך, בעוד שהתמורה ממכירת המוצרים תהיה מותאמת בחלקה לעליית שערי החליפין, הרי שעלות המכר תהיה נמוכה יותר. לדברי שמעוני, מצב המלאי היום מגלם בתוכו עלייה נאה ברווחיות הגולמית של החברה למחצית הראשונה של 2002, כפי שגם ניתן היה לראות בתוצאות הרבעון הראשון.

באקסלנס מציינים כי ויליפוד לא מסתפקת בהתייעלות פנימית והיא פועלת במרץ להרחבת סל המוצרים אותו היא מציעה ללקוחותיה ובוחנת כניסה לתחומים נוספים בענף המזון. כמו כן, נבחנת רכישת פעילות בתחום הטואלטיקה, אשר תמנף את יכולות ההפצה של החברה.

תחום נוסף בו שואפת החברה להגדיל את נוכחותה הינו שוק המותגים הפרטיים של רשתות השיווק. זאת, לאור ההערכה כי השוק המאורגן (רשתות השיווק), החולש כיום על כ-50% משוק המזון, יגדיל את חלקו ויתקרב לרמה העולמית העומדת על כ-70%. החברה פועלת גם להרחבת קהל לקוחותיה מחוץ לישראל, כאשר קיימת התמקדות בנושא אספקת מזון כשר לקהילות יהודיות.

באקסלנס מעריכים כי החברה תסיים את 2002 עם צמיחה של כ-12% בהכנסות ל-143 מיליון שקל, ועם עלייה של 84% ברווח הנקי ל-10.1 מיליון שקל.

לדברי שמעוני, החברה צפויה ליהנות ברבעון השני ממבצע חומת מגן שהחל בסוף מארס. בנוסף, נסיון העבר מלמד שפתיחת חזית אמריקאית מול עיראק משפיעה על מחזור המכירות של החברה באופן מהותי.

התרחשות מעניינת נוספת שעשויה להתפתח, להערכת שמעוני, היא רכישה של החברה על ידי חברות מזון בארץ, המעוניינות להרחיב את מגוון מוצריהן גם למוצרים מיובאים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully