וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת אלבן תשלם את חובה לבעלי האג"ח בהיקף של 1.75 מיליון דולר עד סוף החודש

גולן פרידנפלד

4.6.2002 / 12:57

החברה מכרה לחברה בת קומה בבניין המגדלור בת"א תמורת 5.6 מיליון שקל כדי לעמוד בתשלום לבעלי האג"ח; סיימה את הרבעון עם הפסד של 4 מיליון שקל



אי תשלום של חברות בורסאיות למחזיקי איגרות החוב שלהם הפך לעניין שבשגרה בעת האחרונה ומעטות החברות שמלבד להצהיר כי הן עושות כל שביכולתם בכדי לשלם לבעלי החוב, אכן נקטו בצעדים מהותיים לצורך השגת מטרה זו. חברת הנדל"ן אלבן , שלא הצליחה אף היא לעמוד בתשלום של 1.75 מיליון דולר לבעלי איגרות החוב שלה בסוף מארס השנה, הודיעה היום כי מכרה משרדים בשטח של 700 מ"ר ו-2 מקומות חניה בבניין המגדלור בת"א תמורת 5.6 מיליון שקל, במטרה לעמוד בתשלום האג"ח לבעלי מניותיה.



בכך למעשה מממשת החברה את הנכס שהיה משועבד כנגד החוב לבעלי האג"ח, ולפי דברי סמנכ"ל הכספים של החברה, אלי רון, התשלום יועבר למחזיקי האג"ח לא יאוחר מסוף יוני השנה.



אלבן, שהמסחר במניותיה מושעה במשך למעלה משנה, רשמה הפסד של 4 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, לעומת הפסד של 4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות של החברה, שהן צמודות לדולר, קטנו במונחים דולריים בשיעור של כ-50% ברבעון בהשוואה לרבעון המקביל, וזאת בעקבות מכירת נכסים ביוני לפני שנה וכתוצאה מכך ש-33% מהנכסים של החברה לא היו מושכרים במהלך הרבעון הראשון של השנה.



הוצאות המימון של החברה הסתכמו בכ-4.1 מיליון שקל, לעומת הוצאות בהיקף של 5.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, והן שגרמו להפסד הכבד שרשמה החברה ברבעון. הוצאות אלו מיוחסות לאשראי הבנקאי שנטלה החברה שרובו דולרי ואשר הושפע מהפיחות החד בשערו של השקל אל מול הדולר במהלך הרבעון הראשון.



הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-73 אלף שקל לעומת רווח של כ-750 אלף שקל ברבעון המקביל, כאשר פרויקט "המגדלור" הניב לחברה רווח תפעולי של 135 אלף שקל, ואילו פרויקט "בית טובי העיר" גרם לחברה הפסד תפעולי של 62 אלף שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully