וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידול ברווח הנקי של אלביט הדמיה לכ-13.7 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

4.6.2002 / 17:25

נשיא החברה: עד סוף 2004 יהיו בבעלות החברה 30 מרכזים מסחריים באירופה

אלביט הדמיה , שבשליטתו של מוטי זיסר, מדווחת היום על רווח של 13.7 מיליון שקל לעומת רווח של 3.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה הסתכמו בכ-184.2 מיליון שקל (כ-39.5 מיליון דולר) בהשוואה לכ-153.8 מיליון שקל (32.9 מיליון דולר) ברבעון המקביל ? גידול של כ-20%.

הגידול בהכנסות החברה נבע בעיקרו מהכללת פעילותם של 4 קניונים נוספים בהונגריה ו-2 קניונים בפולין אשר נחנכו במהלך 2001 וכן מהכללתם של 3 קניונים נוספים החל מפברואר 2002. הכנסותיה של החברה מהפעלת מרכזים מסחריים הסתכמו בכ-50 מיליון שקלים לעומת כ-30 מיליון שקלים ברבעון המקביל.

בנוסף, גדלו ההכנסות של החברה כתוצאה מהכלת תוצאות הפעילות של מלון בוקרסטי ברומניה ומהכנסות הנובעות ממלון ויקטוריה וממלון שרלוק הולמס באנגליה ואשר נחנכו בספטמבר 2001. הכנסותיה של אלביט הדמיה מהפעלה ומניהול של בתי מלון הסתכמו בכ-40 מיליון שקל, לעומת 24 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל - גידול של 66%. הכנסות החברה ממכירת מכלולים ותתי מכלולים הסתכמו בכ-94 מיליון שקל לעומת 100.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

שמעון יצחקי נשיא אלביט הדמייה מסר כי "הרבעון הנוכחי משקף הכנסות מ-17 מרכזים מסחריים וכבר ניתן לראות קצב שנתי של כ 250 מיליון שקל. החברה מתפתחת במהירות, ועד סוף שנת 2004 יהיו בבעלותה 30 מרכזי בידור וסחר פעילים במרכז אירופה, הצופים הכנסות של כ-100 מליון יורו בשנה". עוד הוסיף יצחקי כי "בתקופת הדו"ח קלטה החברה את שלושת המרכזים המסחריים אשר נקנו מקבוצת עופר, בהם דונה פלאזה בבודפשט, אך תוצאותיהם משתקפות רק בחלקן ברבעון המדווח. בכוונת החברה לשפץ את קניון דונה פלאזה בעלות של כ-5 מיליון יורו, ובכך להגדיל את הכנסותיו מדמי שכירות באופן משמעותי, גידול בהכנסות אשר יבוא לידי ביטוי בשנה הבאה. ברבעון הנוכחי ביקרו בקניונים כ-17 מיליון איש, המשקפים קצב שנתי של כ-70 מיליון איש לעומת כ-50 מיליון כניסות בשנה שעברה. כמות זו מובילה את החברה לחשוב על אפשרות של הנפקת כרטיסי חבר", הוסיף יצחקי.

הוצאות המחקר והפיתוח של החברה ברבעון הראשון הסתכמו בכ-6.5 מיליון שקל ברבעון הראשון, לאחר הפחתת השתתפות המדען הראשי בסך של 2.3 מיליון שקל, זאת בהשוואה להוצאות בהיקף של 5.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאות אלו נובעות במלואם מחברת הבת, אינסייטק, המתמקדת בפיתוח אמצעי לא פולשני לטיפול בגידולים ובהחדרה ממוקדת של תרופות.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ברבעון הראשון בכ-2.4 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 2.2 מיליון שקל שרשמה ברבעון המקביל, כאשר את עיקר התרומה לרווח התפעולי תורמת פעילות הפעלת המרכזים המסחריים.

אלביט הדמיה רושמת ברבעון הראשון הכנסות אחרות בהיקף של 6.7 מיליון שקל, שמרביתה כתוצאה מזקיפת הכנסה נדחית בגין רווח שנוצר לחברה ממכירת חלק מאחזקותיה באינסייטק לחברת GEMS. כזכור, אמר יצחקי, לחברה נבע רווח הון של כ-28 מיליון שקל ממכירת 10% בחברת אינסייטק ל-GE. אולם, כללי החשבונאות בנוגע לחברות הזנק (סטארט אפ) מאפשרים הכרה ברווח במקביל לעלויות הפיתוח בלבד, כך שברבעון הנוכחי הוכרו 5.7 מיליון שקל שנכללו בהכנסות אחרות בדו"ח רווח והפסד. כפי שפורסם לאחרונה, אינסייטק נמצאת בעיצומו של Phaze 3 לקבלת אישור FDA וצופה לקבלו במהלך המחצית הראשונה של 2003. עד סוף 2002 צפויה החברה להקרין לראשונה מוח אדם חי".

הכנסות המימון של החברה הסתכמו בכ-12.8 מיליון שקל, לעומת 20.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. הקיטון בהוצאות המימון בשיעור של 37% נובע מהפיחות הריאלי בשערו של השקל לעומת הדולר, ואשר הינו המטבע העיקרי בו ממונות הלוואות החברה. השפעה זו, נאמר בדו"ח הדירקטוריון, קוזזה בחלקה על ידי הכנסות מימון כיוון שלחברה (בעיקר חברת הבת אלסינט) אמצעים נזילים שהושקעו בעיקר בפקדונות דולרים.

אלביט הדמיה הינה חברה בת (כ-60%) של אירופה ישראל המתמקדת בארבעה תחומים עיקריים: תחום מרכזי בידור וסחר באמצעות חברת הבת פלאזה סנטרס; תחום המלונאות באמצעות חברת הבת אלסינט; טיפול מונחה הדמיה רפואית באמצעות חברת אינסייטק - טיפול מונחה הדמיה; וכן השקעות היי-טק בתחום הביוטכנולוגיה והתקשורת בחברות VCON, OLIVE ו-Easyru.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully