וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דולר שוב שבר שיא - 4.978 שקלים

ליאור כגן

5.6.2002 / 17:30

סוחרים: קליין יצטרך להראות את נחישותו, כפי שהבטיח, ולהגיב במהירות ע"י העלאת ריבית"

האירועים הבטחוניים חזרו להשפיע על המסחר במט"ח, והדולר קבע היום שוב שיא חדש. עם פתיחת המסחר, על רקע הפיגוע הקשה שאירע בצומת מגידו, זינק שער הדולר עד לרמה של 4.9720 שקלים, בעיקר על רקע רכישות של בנקים מקומיים.

מאוחר יותר התמתנו העליות, ושערו של המטבע האמריקאי ירד לרמות של 4.9580 שקלים, לא לזמן רב. שערו היציג של הדולר נקבע בעלייה של 0.73% על 4.9780 שקלים - שיא של כל הזמנים. יש לציין, השער היציג נקבע ברמה גבוהה יותר מהרמה בה נסחר הדולר בזמן דגימת השערים. "לא בוצעה אף עסקה בשער של 4.9780 שקלים. העסקה בשער הגבוה ביותר היתה ב-4.9750 שקלים", אמר אחד הסוחרים

"אני מאמין שהשוק יבחן שוב את רמת ה-5 שקלים", הוסיף הסוחר. לדבריו, קליין יצטרך להראות את נחישותו, כפי שהוא הבטיח, ולהגיב במהירות על ידי העלאת ריבית. "בפעם הקודמת עלה הדולר עד לרמה של 5 שקלים, כאשר הנושא הבטחוני היה רגוע. הבוקר הדולר קיבל דחיפה גם מכיוון זה", אמר הסוחר.

שוק המט"ח מושפע ממספר אירועים המגבירים את אי הוודאות ומותירים את שער הדולר גבוה: העברת התוכנית הכלכלית בקריאה ראשונה ושנייה בכנסת; התיקון לחוק בנק ישראל; החשש המתמיד מהורדת הדרוג של ישראל; והאירועים הבטחוניים ששבו היום לכותרות החדשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully