וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כור השיגה הסדר עם בנק לאומי בנוגע לחוב בהיקף 120 מיליון דולר

אלי דניאל

5.6.2002 / 10:38

ברבעון השלישי של 2001 הגיעה כור להסדרים דומים עם בנק הפועלים והבינלאומי

לאחר שהגיעה להסדר ארגון מחדש של הלוואותיה עם בנק הפועלים והבנק הבינלאומי הראשון , מדווחת הבוקר כור על השגת הסדר דומה עם בנק לאומי . לדברי החברה, על פי ההסכם עם לאומי הורחב מועד פירעון האשראי בהיקף של כ-120 מיליון דולר משנת 2003 לשנת 2006.

במסגרת תוכנית זו הגיעה כור במהלך אוקטובר 2001 להסדר עם בנק הפועלים על פיו הועמדו מחדש הלוואות לטווח ארוך בסכום כולל של עד 265 מיליון דולר, וזאת למשך תקופה של עד 5 שנים, כאשר בתום תקופה זו ייפרעו ההלוואות. כמו כן, בנק הפועלים העמיד לכור הלוואות נוספות בסכום של עד 50 מיליון דולר לתקופות של בין שנתיים ל-5 שנים, בתנאים זהים. במסגרת ההסכם שהושג אז, התחייבה כור לשמור על הון עצמי מינימלי, וכן לפרוע חלק מן ההלוואות במידה והיא תקבל לידיה כספים ממימוש נכסים.

השלב הבא בתוכנית זו היה בשלהי דצמבר 2001, כאשר כור הודיעה כי היא חתמה על הסכם עם הבנק הבינלאומי הראשון במסגרתו הסב הבנק הלוואות קצרות מועד של כור בסכום כולל של כ-340 מליון שקל (כ-80 מליון דולר) להלוואה ל-3 שנים. קרן ההלוואה תיפרע בתשלום אחד בסוף התקופה.

יובל ינאי, סמנכ"ל הכספים של החברה, מסר כי "זהו הצעד האחרון במסגרת תהליך הארגון מחדש של חובותינו לזמן הארוך, לאחר השגת הסכמים דומים עם בנק הפועלים והבנק הבינלאומי. עם השלמת צעד זה, לכור לא יהיו חובות מהותיים לבנקים אשר יצטרכו להיפרע לפני דצמבר 2004. ההסכמים עם שלושת הבנקים מעניקים לנו יותר גמישות בנקיטת צעדים חדשים לשם הגדלת ערך תיק ההשקעות שלנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully