וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביזנס דאטה: התשלום בפועל לעסקה במשק מתבצע רק לאחר 4 חודשים

גולן פרידנפלד

5.6.2002 / 11:03

בחודש מאי גדל מספר ימי הפיגור הממוצע במשק ל-30 לעומת 29 ימים בחודש אפריל; בענף הבנייה, מוסר התשלומים הירוד ביותר - 52 ימי פיגור

מוסר התשלומים בארץ ממשיך להידרדר גם בחודש מאי. בחודש זה המשיך מספר ימי הפיגור הממוצע במשק לגדול ועמד על 30 לעומת 29 ימים בחודש אפריל, כך עולה מסקר שערכה חברת ביזנס דאטה ישראל. מנתוני הסקר עולה כי בחודש האחרון גדל גם מספר ימי האשראי הניתנים בהסכמה על ידי הספקים - 92 ימים לעומת 90 ימים בארפריל.

נתון נוסף המעיד על המיתון העמוק במשק הוא ממוצע ימי האשראי בפועל אשר עמד בחודש מאי על 122 ימים. כלומר, התשלום הממוצע בפועל לעסקה מתבצע יותר מ-4 חודשים לאחר ביצוע העסקה. ממוצע ימי האשראי בפועל מורכב ממספר ימי האשראי הניתנים בהסכמה על ידי הספקים ללקוחות בעת ביצוע העסקה בתוספת ימי הפיגור של הלקוחות לספקים מעבר לתנאי האשראי שסוכמו.

כלכלני ביזנס דאטה מציינים כי הספקים, שאינם מעונינים לאבד לקוחות לטובת מתחרים, נאלצים להיכנע ללחצי הלקוחות ו"למתוח" כמה שיותר את תנאי האשראי שהם מעניקים. זו הסיבה לכך שבחודשים האחרונים גדל גם מספר ימי האשראי הניתנים בהסכמה על ידי הספקים ללקוחותיהם, מעבר לגידול במספר ימי הפיגור.

בענף עבודות הבנייה התשתית והפיתוח, נרשם בחודש האחרון מוסר התשלומים הירוד ביותר. פיגור ממוצע בענף זה נמשך 52 ימים. מוסר תשלומים ירוד נרשם גם בענף שיווק וסיטונאות חומרי בניין ובענף שיווק וסיטונאות המתכת. פיגור ממוצע בכל אחד משני הענפים הללו נמשך בין 38 ל-40 יום. ענפים נוספים אשר בהם נרשם מוסר תשלומים ירוד הם: ענף תעשיית תשומות הבנייה (35 ימי פיגור ממוצע) ובענף שיווק וסיטונאות מוצרי חשמל (33 ימים).

הענפים בהם מוסר התשלומים ירוד הם אלה שבהם קיימת תחרות גבוהה בין הספקים. בענפים אלה, הבידול בין השירותים והמוצרים שמציעים הספקים אינו רב. בענפים אלה, השחקנים המתחרים בשוק מציעים, על-פי רוב, מוצרים ושירותים תחליפיים דומים, וכך הלקוח יכול לבחור את הספק שמציע לו את תנאי התשלום הטובים, הנוחים, הגמישים והארוכים ביותר.

בדומה לחודשים הקודמים, גם בחודש אפריל מוסר התשלומים הטוב ביותר נמצא בענף תעשיית המזון והמשקאות. ענף זה נמנה עם שלושת הענפים החזקים והיציבים ביותר בישראל בשנה האחרונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully