וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלקום רומזת: עם תמריצים מתאימים נסכים להעניק שירות טלפוניה בכל הארץ

ערן גבאי

5.6.2002 / 11:01

פרי לוועדת קרול: כלל צרכני התקשורת זכאים לבחור מפעיל פנים ארצי, בדומה לתהליך השיוך בשירותי השיחות הבינלאומיות

סלקום הציגה אמש את עמדתה בפני ועדת קרול, בראשות רן קרול, שמונתה על ידי שר התקשורת במטרה לגבש כללים לפתיחת שוק התקשורת הפנים ארצית לתחרות.

נשיא סלקום, יעקב פרי, אמר לוועדה שהמסגרת הרגולטורית הנוכחית לפתיחת שוק התקשורת הפנים ארצית לתחרות מבוססת על תוכנית שהוכנה לפני למעלה מחמש שנים ונכשלה. פרי קרא לגבש במקומה מסגרת חדשה.

המסגרת הישנה, לטענת פרי, לא הצליחה ליצור תמריצים ולהסיר חסמים כלכליים בפני מפעילים חדשים שביקשו להיכנס לתחום. פרי סבור שהדרישות ממפעילים חדשים במסגרת הקיימת אינן מאפשרות יצירת תוכנית עסקית בעלת כדאיות כלכלית לכניסה לתחום הפנים ארצי.

פרי חזר וציין כי סלקום שואפת להיות חברת תקשורת כוללת המתחרה בכל תחומי התקשורת, בהם אספקת שירותי אינטרנט, שיחות בינלאומיות ותקשורת פנים ארצית נייחת. פרי ציין עוד כי פתיחת התחרות בתחומי התקשורת הסלולרית, השיחות הבינלאומיות וציוד הקצה, הוכיחה כי לענף התקשורת יש פוטנציאל לשמש כמנוע הצמיחה של הכלכלה.

נשיא סלקום הציג בוועדה תוכנית, לפיה יש להעניק זכות לכלל צרכני התקשורת בישראל לבחור מפעיל פנים ארצי, בדומה לתהליך השיוך שהונהג בשירותי השיחות הבינלאומיות.

תיכפה חובת UNBUNDLING על רשת הגישה של בזק (זכות לשימוש בתשתיות הנחושת של בזק) באזורים נבחרים, על מנת להתגבר על הקשיים הראשוניים הכרוכים בהקמת הרשת.

בנוסף תינתן אפשרות לבעלי רשיונות תמסורת לספק שירותים לכל דורש ובמקביל יוטל פיקוח על פעילות בזק בתחום התמסורת, לרבות פיקוח על מחירים, כדי למנוע ממנה לנצל את מעמדה המונופוליסטי.

ביטול אזורי הביקוש שהוגדרו בעבר על ידי משרד התקשורת והמרת הדרישה לשירות אוניברסלי על ידי המפעילים בהקמת קרן לשירות אוניברסלי, יבטיחו מתן שירות לכל דורש בכל מקום בארץ.

פרי חזר וטען בפני הוועדה כי השירות הסלולרי הוא שירות משלים ולא שירות תחליפי לשירות הנייח של בזק וכי כתוצאה ממעמדה המונופוליסטי של בזק מצטברים אצלה עודפי תזרים מזומנים, המושקעים בצורה לא כלכלית ופוגעים בתחרות בענפי תקשורת אחרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully