וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרטנר צופה אכזבה מטכנולוגיית ה-GPRS לפחות עד 2009

ערן גבאי

5.6.2002 / 12:00

תידרש השקעה נוספת בתשתית של 6-9 מיליארד דולר

חברת המחקר והייעוץ העולמית גרטנר סבורה שטכנולוגיית ה-GPRS לא תעמוד בציפיות להכנסות של מפעילי שירותי הסלולר ותהווה אכזבה טכנולוגית גדולה עד שיושגו אתגרים של קיבולת, רכיבי חומרה ויישומים. טכנולוגיית ה-GPRS משמשת כטכנולוגיית דור הביניים (2.5) לטכנולוגיית ה-GSM הנפוצה בעולם.

על פי גרטנר, GPRS לא תעמוד בציפיות המקוריות, בראש ובראשונה בשל פער ביישומים המונע מהטכנולוגיה התאמה לשימושים הרווחים. GPRS מותאם כיום ליישומי B2C - Business-to-Consumer בטלפונים ניידים ויישומי B2E - Business-to-employee במחשבי כף יד ומחשבים נישאים.

"ל-GPRS תהיה הצלחה כטכנולוגיה עבור יישומי Business-to-employee", אמר ביל קלארק, מנהל מחקר בגרטנר. אך עם זאת, גרטנר ממליצה למפעילים להמשיך בבניית הרשתות שלהם, כך שיוכלו לספק שירות וכיסוי מספקים ליישומים ממוקדי צרכן (B2C).

גרטנר צופה, כי יהיה צורך בהשקעת סכום נוסף של 6-9 מיליארד דולר בתשתית עד 2005, על מנת לתמוך במידה מספקת בעומס הרשת. השקעה זו באה בנוסף על סך של 113 מיליארד דולר שהמפעילים כבר תיכננו להשקיע בפרישת GPRS ברחבי העולם.

להערכת חברת המחקר והייעוץ, יעדי ההכנסות העולמיות של מפעילי GPRS שאמורים לעבור את ה-2.5 מיליארד דולר ב-2002 ולהסתכם ביותר מ-32 מיליארד דולר מדי שנה עד 2005, לא יתממשו ויהיו נמוכים בעד 50% באירופה ובעד 40% באזורים אחרים, בין השנים 2002-2005.

לטענת ביל קלארק, "בגרטנר מצפים כי GPRS יגיע למצב מאוזן, ללא הפסדים, בין 2009-2011, הרבה אחרי ששירותי אלחוט עתידיים כמו דור 3 אמורים להיפרש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully