וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיפור בדו"חות AIG ישראל: גידול של 290% ברווח הנקי ל-906 אלף שקל

אלי דניאל

5.6.2002 / 12:13

הרווח מעסקי ביטוח כללי עלה בלמעלה מ-50% לכ-4.2 מיליון שקל; ירידה בהפסד מעסקי ביטוח החיים

חברת AIG ביטוח זהב מדווחת הבוקר על רווח רבעוני נקי של כ-906 אלף שקל ברבעון הראשון של 2002, עלייה של כ-290% לעומת הרווח שהושג ברבעון המקביל. יצוין כי הגידול ברווחי החברה הושג למרות שהיא רשמה הפסד של כ-4 מיליון שקל מהכנסותיה מהשקעות. לשם ההשוואה, ברבעון המקביל רשמה החברה הכנסות מהשקעות בסך של 3.3 מיליון שקל.

הרווח הנקי מעסקי הביטוח הכללי הסתכם ברבעון הראשון בכ-4.2 מיליון שקל, צמיחה של למעלה מ-50% לעומת רווח של כ-2.7 מיליון שקל שנבע מפעילות זו ברבעון המקביל. השיפור בתוצאות עסקי הביטוח הכללי נבע בעיקרו משמירה על מדיניות חיתום זהירה וירידה בהיקף הגניבות, כתוצאה מהמצב הבטחוני.
סך הפרמיות מעסקי ביטוח כללי הסתכמו ברבעון החולף בכ-74 מיליון שקל - גידול של כ-26% לעומת סך פרמיות של כ-58.5 מיליון ברבעון הראשון של שנת 2001. במהלך הרבעון המשיכה החברה בהרחבת פעילותה בתחום הביטוח המסחרי (בעיקר ביטוח נושאי משרה) ובביטוח קבוצתי בענף התאונות האישיות.

בביטוח חיים הסתכמו הפרמיות בכ-1.8 מיליון שקל, גידול של כ-50% בהשוואה להיקף הפרמיות מפעילות זו ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, פעילות ביטוח החיים הניבה ל-AIG הפסד של כ-329 אלף שקל, כ-74% פחות מההפסד שנרשם ברבעון המקביל בגין פעילות זו.

החברה המשיכה למכור פוליסות מסוג ריסק לבעלי משכנתאות. החברה מפתחת מוצרים נוספים בתחום ביטוח חיים ובכוונתה לשווקם לאחר קבלת האישורים המתאימים.

סך ההכנסות מפרמיות (ביטוח כללי וחיים) הסתכמו ברבעון החולף בכ-75.8 מיליון שקל, עלייה של כ-27% לעומת היקף ההכנסות מפרמיות ברבעון המקביל.

חוה פרידמן-שפירא, מנכ"ל AIG ישראל, מסרה כי "התוצאות הכספיות של החברה מעידות על כך ש-AIG ממשיכה לשמור על גידול עקבי בכל פעולותיה, למרות הקשיים המאפיינים כיום את השוק הישראלי".

AIG ביטוח זהב החלה לפעול בישראל במאי 1997 תחת בעלות משותפת לעורק ול-AIG העולמית. החברה מנוהלת על ידי AIG ופעילה כיום במספר ענפי ביטוח, בהם רכב ודירה, ביטוח חיים לבעלי משכנתאות, בריאות ותאונות אישיות וענפי ביטוח מסחרי, בהם ביטוח דירקטורים ונושאי משרה, חבות מוצר, ביטוחי אינטרנט, קרנות הון סיכון והיי-טק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully