וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: מחיר מניית אלרון - הזדמנות אטרקטיווית להגדיל ההחזקות בחברה

אמיר טייג

5.6.2002 / 12:21

בנק ההשקעות האמריקאי מעניק המלצת "קנייה" לאלרון במחיר יעד של 18 דולר למניה - כ-93% מעל מחירה בשוק

בנק ההשקעות האמריקאי, אופנהיימר CIBC, מפרסם היום המלצת "קנייה" למניית אלרון ומעניק מחיר יעד של 18 דולר למניה - הגבוה ב-93% ממחיר המניה אתמול. "רמת המחירים באלרון מהווה הזדמנות אטרקטיווית להגדיל החזקות בחברה", כותבים כלכלני הבנק.

בסקירה הרבעונית כותבים באופנהיימר כי השלמת המיזוג עם אלביט, שנמחקה ממסחר לפני כשבועיים, ורכישת DEP טכנולוגיות ממצבים את חברת האחזקות אלרון, אשר בשליטת דסק"ש , כחברה ממוקדת יותר עם מאזן חזק יותר ומבנה החזקות ברור יותר למשקיעים. להערכת אופנהיימר, שינויים אלו צפויים להציף ערך האחזקות ולהעלות את שווי אלרון. הערכות הן כי המיזוג בין אלרון ואלביט (בדרך של החלפת מניות), צפוי להביא לחיסכון בעלויות של 3-4 מיליון דולר לשנה בעקבות צמצום המטות.

בסקירתם מזכירים באופנהיימר כי למרות שאלרון עדיין רושמת הפסדים, דיווחו לא מכבר נטויז'ן טלסופט וצ'יפ אקספרס, המוחזקות על ידי אלרון, על מעבר ל-EBITDA חיובית, כתוצאה משינויים ארגוניים בחברות ומזעור קצב שריפת מזומנים והפסד. בנק ההשקעות מציין כי רמת המחיר היום של מניית אלרון משקפת הערכת חסר הגבוהה מהערכת חסר המקובלת בחברות אחזקה.

כזכור, בנק הפועלים הותיר את המלצתו לחברה "קנייה" (בדירוג סיכון גבוה) לאחר פרסום דו"חות הרבעון הראשון, ואך הוריד את מחיר היעד למניה ל-11.8 דולר.

אלרון דיווחה ברבעון הראשון של 2002 על הפסד של 7.5 מיליון דולר לעומת הפסד של 9.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. הפסדיה של אלרון ברבעון הראשון מיוחסים בעיקר לחלקה בהפסדיה של אלביט, בה היא החזיקה 44% לפני השלמת המיזוג, שהסתכמו בכ-5.3 מיליון דולר בהשוואה להפסד של מיליון דולר שנרשם בגין אלביט ברבעון המקביל. בסך הכל, הסתכמו הכנסותיה של אלרון, המורכבות בעיקר מההכנסות בחברות הבנות אלרון סופטוור ואלרון טלסופט, בכ-5.9 מיליון דולר לעומת הכנסות של 9.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully