וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגמה חיובית במדדים המובילים

גל אשד

5.6.2002 / 17:11

קומברס יורדת בכ-1.2% לקראת פרסום דו"חותיה לאחר סיום המסחר


המסחר במדדים המובילים נפתח היום בעליות שערים קלות כאשר ברקע מהדהדת הסלמת המצב במזרח התיכון שעשויה לגרום לסנטימנט שלילי בקרב המשקיעים. בפן החיובי בולטת העלאת התחזיות לענקית התוכנה מיקרוסופט. נראה כי נאומו של גרינספאן אמש כי הכלכלה האמריקאית נמצאת במגמת שיפור משפיעה בשעה זו בחיוב על השווקים. הנאסד"ק עולה כעת בכ-0.9% והדאו רושם עליה של כ-1%

אנליסטים בוול סטריט סבורים שהפיגוע היום בצומת מגידו, בו נהרגו לפחות 16 אנשים, עשוי להזכיר למשקיעים בארה"ב את חוסר היציבות והפחד מאירועי טרור גם בארה"ב שהתעוררו לאחר ארועי ה-11 בספטמבר והובילו לירידות החדות במדדים המובילים. לאוירה השלילית תורמת היום הנמכת הציפיות של מנכ"ל אריקסון שאמר כי צריך להתמודד עם שלא תורגש התאוששות בשוק הטלקום גם בשנה הבאה.

במישור החיובי דווקא ניתן לציין את העלאת התחזיות לענקית התוכנה מיקרוסופט מבית ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון. בבית ההשקעות סבורים כעת כי החברה תוכל לדווח על רווח של 45 סנט ברבעון השני של השנה - גבוה ב-3 סנטים מהתחזית המוקדמת.

בקרב החברות הישראליות יישמע היום אקורד הסיום מעל לעונת הדו"חות לרבעון הראשון כאשר קומברס טכנולוג'י והחברות הבנות ורינט ואולטיקום , יפרסמו את תוצאותיהן הכספיות. מניית קומברס שיורדת כעת בכ-1.2% למחיר של כ-10.2 דולר ממשיכה במסלול הירידות, כאשר במהלך עשרת ימי המסחר האחרונים איבדה מניית החברה כ-20% המשקפים את המגמה השלילית החדה האוחזת בה לאורך המחצית הראשונה של 2002.

מרבית בתי ההשקעות המסקרים את החברה סבורים כי קומברס צפויה להפחית את תחזיותיה עם פרסום הדו"חות היום. החמיר בהערכתו בית ההשקעות רוברטסון סטיבנס שהזהיר כי לאור ההפחתה הצפויה עשויה מניית החברה לאבד כ-10% מערכה שיצטרפו לנפילה של כ-55% שרשמה מניית החברה מתחילת השנה. בבית ההשקעות מעריכים כי הכנסות קומברס ברבעון השני יירדו בכ-10% - מ-220 מיליון דולר ברבעון הראשון ל-200 מיליון דולר ברבעון השני, כאשר עיקר הירידה תחול במכירות התיבות הקוליות. ב- CIBC סבורים כי הכנסותיה של קומברס ברבעון הנוכחי יסתכמו ב-220 מיליון דולר לעומת הכנסות של 365 מיליון אותן רשמה החברה ברבעון המקביל.

החברה הבת של קומברס, ורינט, צפויה אף היא לפרסם היום את תוצאותיה הכספיות שיהיו הראשונים מאז הונפקה החברה לפני כשלושה שבועות. מניית החברה שעולה כעת בכ-2.5% למחיר של כ-10.9 דולר מצליחה לקטוע במעט את הירידות החדות האוחזות בה מאז הנפקתה לפני כשלושה שבועות. בהנפקה מכרה ורינט 4.5 מיליון מניות במחיר של 16 דולר, וגייסה 72 מיליון דולר מהציבור. שווי השוק של ורינט לאחר ההנפקה היה 374.4 מיליון דולר. אך מאז הנפקתה איבדה מניית החברה כ-34% ולשווי שוק של כ-250 מיליון דולר.

עוד בין המפרסמות היום, החברה הבת אולטיקום אשר מנייתה עולה כעת בכ-1% למחיר של כ-6.8 דולר המשקף לחברה שווי שוק של כ-278 מיליון דולר. מניית החברה ירדה מתחילת השנה בכ-38% . התחזית הממוצעת בקרב אנליסטים כי החברה תדווח על הפסד למניה של 3 סנט.

טריון שמנייתה עולה כעת בכ-3.4% למחיר של כ-2.7 דולרים הודיעה היום כי חתמה על הסכם עם הרמוניק, המאשר לאחרונה למכור את מוצר ה-CherryPicker שנועד לניהול מערכות וידיאו דיגיטליות. בטריון ציינו כי פתרונות ה-CherryPicker עונים על הדרישות של הרמוניק כספקית של פתרונות וידיאו. דיגיטליים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully