וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסדר חדש מתגבש בתבל: דסק"ש תקנה חלק מהחוב של הנושים הבלתי מובטחים

ערן גבאי

5.6.2002 / 15:54

יוכמן מתכוון לבקש היום ארכה נוספת מבית המשפט המחוזי להמשך ניהול המגעים בין הצדדים

תוכנית חדשה להסדר המימון בתבל מתגבשת בימים האחרונים בין הנאמן של תבל, צבי יוכמן, לבין הבנקים ובעלי המניות, לפיה דסק"ש , המחזיקה בכ-48.5% ממניות תבל, תקנה ממספר בעלי חוב בלתי מובטחים חלק מחובם, כך נודע ל-TheMarker. לא ברור באיזה מחיר תקנה דסק"ש את החוב. היקף כל החובות לנושים הבלתי מובטחים בתבל, אלו בעדיפות נמוכה בהחזר החוב בעת פירוק החברה, נאמד בקרוב לחצי מליארד שקל.

גורם המקורב למגעים טוען היום כי הגעה לסיכום תיארך זמן רב והיא קשורה בשיחות לגיבוש הסכם מיזוג הכבלים.

יוכמן מתכוון היום לבקש ארכה נוספת מבית המשפט המחוזי להמשך ניהול המגעים בין הצדדים השונים במטרה להגיע להסדר מוסכם. עד כה טרם דיבר יוכמן עם רוב הנושים הבלתי מובטחים בתבל.

על פי ההסדר הקודם שהוצע על ידי יוכמן ופורסם באחרונה, יוכלו הבנקים, להם חוב של כ-2.4 מיליארד שקל, להמיר החוב במניות תבל לפי שווי של 830.5 מיליון שקל בתום שלוש שנים. כך, גם לגבי הספקים ויתר הנושים הלא מובטחים שחובם עולה על 10 מיליון דולר.

כמו כן, יתאפשר לנושים הלא מובטחים למחול על 60% מחובם או על 80% מהחוב, ולקבל אג"ח צמודה על כ-80% מגובה החוב בריבית של 24% לתקופה של 10 שנים.

תבל צפויה, על פי התוכנית, להעביר כ-1.8 מיליארד שקל מחובה לחברה הממוזגת. יתרת החוב לבנקים - כ-600 מיליון שקל - תיפרס על פני 10 שנים. כמו כן, בתום שלוש שנים יתאפשר לבנקים להמיר את כל חובם ב-25% ממניות תבל.

דסק"ש תסכים להזרמת 200 מיליון שקל עליהם התחייבה בעבר; לכיסוי הגרעונות בתקופת הקפאת ההליכים; למחילת חוב של תבל כלפיה בסך כ-140 מיליון שקל מתוך סך החובות של תבל לבעלי המניות - 285 מיליון שקל; ולמתן ערבות לתשלומי הריבית הריאלית בגין החוב לבנקים שעשויים להגיע לכ-100 מיליון שקל.

במקביל, צפויים יו.פי.סי ושימוול למחול על חוב תבל אליהם בסך כ-145 מיליון שקל ולדלל החזקותיהם. שימוול עתידה לאבד את נתח המניות שלה (5%) בתבל ו-UPC, לה 46.5% ממניות תבל, צפויה להידלל לכ-16.94% ממניות תבל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully