וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעלות מורידה את דירוג גילת לוויינים ל-CCC

אמיר טייג

6.6.2002 / 9:45

על פי חברת דירוג האשראי, הגשת צ'פטר 11 של סטארבנד עשויה לגרום להרעה בפעילות המסורתית של גילת

מעלות הודיע הבוקר כי תוריד את דירוג התחייבויותיה של גילת לווינים מ-B ל-CCC - כלומר, לדעת חברת דירוג האשראי, גילת היא בעלת אפיונים העלולים לגרום לאי עמידה בפירעון תשלומי הריבית והקרן. במעלות מציינים כי הדירוג מתבסס על מידע ציבורי בלבד.

גל טננבאום ממעלות כותב בסקירתו כי הורדת הדירוג משקפת הרעה מתמשכת בנתוניה הפיננסיים של גילת. החולשה וחוסר היציבות של פעילותה משתקף, לדבריו, בחריגה גבוהה של הפסדיה התפעוליים מהרף הנמוך של תחזיותיה. טננבאום מזכיר כי כניסתה של סטארבנד להליך הגנה מפני נושים היא בעלת השפעה שלילית על נגישותה של גילת למקורות מימון נוספים.

כמו כן, מזכיר טננבאום כי הפנייה של סטארבנד לצ'פטר 11 צפוי להשפיע לשלילה על יחסם של הספקים והלקוחות הקיימים של גילת לוויינים, ולפיכך להוות גורם בעל משמעות שלילית על הפעילות השוטפת של גילת גם בתחומי הפעילות המסורתיים שלה.

חובה של גילת מגיע לכחצי מיליארד דולר, ומורכב מ-350 מיליון דולר לבעלי אג"ח שתאריך פרעונן יחל ב-2005, וכ-150 מיליון דולר נוספים בחוב ארוך טווח לבנקים, בעיקר לבנק הפועלים . הערכות הן כי החברה לא תצליח לייצר מספיק מזומנים על מנת לעמוד בחוב זה, ולפיכך תידרש להגיע להסדרי נושים או לממש נכסיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully