וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: צפי לפתיחה שלילית על רקע הורדת המלצה למניית אינטל; קומברס תיסחר על רקע הדו"חות

שירלי יום-טוב

6.6.2002 / 18:33

קומברס פירסמה אמש אזהרת הכנסות חמורה לרבעון השני לפיה הכנסותיה יסתכמו בכ-190 מ' ד' וההפסד הנקי בכ-20 מ' ד'; בתי ההשקעות מורידים את המלצותיהם למניהבמרכז זירת המסחר היום בוול סטריט צפויה לעמוד יצרנית השבבים מספר 1 בעולם - אינטל . עם תום המסחר היום תעדכן החברה את המשקיעים לגבי מצב החברה ברבעון הנוכחי, אך בית ההשקעות מריל לינץ' לא המתין לעדכון מהחברה והוריד המלצתו למניית החברה מ"קנייה חזקה" ל"נייטרלי", גורם שעשוי להשפיע היום לרעה על מדד הנאסד"ק. בשעה זו מורים החוזים העתידיים על ירידה של 1% בנאסד"ק 100 בפתיחה. מדד ה-S&P500 צפוי לפתוח ללא שינוי.במריל לינץ' מסבירים את הורדת ההמלצה למניית אינטל בחוסר צפיות בשוק המחשבים האישיים. בנק ההשקעות מצא לנכון להוריד המלצות למניות נוספות במגזר השבבים בציינו כי עסקי השבבים נהנו לאחרונה מהתאוששות מה, אולם הסיבה לכך היא בעיקר מלאים שהידלדלו, ולאו דווקא נקודת מפנה בשל עלייה בביקושים. בין המניות הנוספות שסבלו מהורדת המלצה היום מצויה גם חברת טקסס אינסטרומנטס.בבית ההשקעות מורגן סטנלי חושבים אחרת לגבי אינטל, שם הוסיפו את מניית החברה לרשימת המניות בהמלצת "קנייה" בציינם כי הם מצפים להתאוששות המכירות במגזר השבבים בעתיד. ובינתיים, ציין איגוד תעשיית המוליכים למחצה כי הוא צופה עליה של 3.1% במכירות השנה הנוכחית וזינוק של 23% ב-2003, בהשוואה לצניחה של 32% שרשם מגזר השבבים אשתקד.קומברס - היום שאחריבין המניות הישראליות עשויה היום לרכז עניין מניית קומברס לאחר פרסום הדו"חות אמש לאחר תום המסחר. קומברס פיספסה את תחזית האנליסטים הממוצעת להכנסות של 219 מיליון דולר לרבעון הראשון, ודיווחה על הכנסות של 211 מיליון דולר - ירידה של 20% מהרבעון הקודם ושל 42% מהרבעון המקביל.
בשורה התחתונה הצליחה החברה לדווח על הפסד נקי של 4 סנט למניה - טוב ב-2 סנט מהתחזית הממוצעת.ההדרכה שנתנה החברה לרבעון הבא היתה עגומה לא פחות מתוצאות הרבעון. החברה פירסמה אזהרת הכנסות חמורה לפיה היא צופה לרשום הכנסות של 190 מיליון דולר עם סטייה של 5% לכל כיוון. בשורת התחתונה צופה החברה לרשום הפסד נקי של 11 סנט למניה, כלומר כ-20 מיליון דולר באופן אבסולוטי.קובי אלכסנדר, יו"ר ונשיא החברה, אמר אמש בשיחת הוועידה כי החברה נמנעת מלתת הדרכה מעבר לרבעון הבא מכיוון ש"כל מה שאמרנו לפני 9 חודשים התברר כלא נכון". נציין כי במסחר שלפני הפתיחה מגיבה מניית החברה בירידה של 5%. בתי ההשקעות מזדרזים היום לחתוך את תחזיותיהם לחברה ולהוריד המלצות. כך למשל בית ההשקעות קרדיט סוויס הוריד המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"החזק".עוד עשויה לרכז היום עניין מניית אן.די.אס לאחר שהחברה הודיעה היום על רכישתה של החברה הדנית ויזיוניקס, העוסקת בפיתוח תוכנות לטלוויזיה איטראקטיווית ומשחקים אינטראקטיוויים לחברות הכבלים והלוויין.

לדברי החברה, רכישה זו תבסס נוכחות מיידית בתחום המשחקים האינטראקטיוויים, אשר מתברר כמקור הכנסה חשוב לחברות הכבלים הדיגיטליים. נציין כי אן.די.אס רכשה בעבר את חברת אורביס, העוסקת גם היא בתחום המשחקים האינטראקטיוויים. אן.די.אס לא מסרה את היקפה של העסקה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully